Laureat "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich - laureat w kategorii Miejsce przyjazne dzieciom

Z radością zawiadamiamy, że podczas dzisiejszej (29.05.14 r.) gali wręczenia nagród siódmej edycji konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” wyłoniono laureatów konkursu, a wśród nich (kategoria: Miejsce przyjazne dzieciom) znalazł się projekt "Poprawa dostępności do zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej dla mieszkańców Włodawy".

Statuetkę z rąk Wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej odebrał Burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień.
Burmistrzowi towarzyszyły: Anna Gaj Koordynator ds. funduszy zewnętrznych UM Włodawa oraz Joanna Orzeszko Starszy Bibliotekarz MBP Włodawa.

Mamy przyjemność zaprezentować nominację, nagrodę

oraz zdjęcie wszystkich laureatów, udostępnione nam dzięki uprzejmości firmy Smartlink.

Laureat Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich

Film promocyjny (Smartlink), który został nagrany w bibliotece na potrzeby konkursu.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji. Poprzez promocję najlepszych przedsięwzięć, konkurs pokazuje wpływ unijnych środków na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 273 przedsięwzięcia, spośród których Kapituła Konkursu wskazała 18 projektów nominowanych w siedmiu kategoriach. Następnie wybrała 7 nowych Cudów Funduszy Europejskich. Swojego faworyta wskazali również Internauci.

Najliczniej reprezentowane były województwa: małopolskie (30), dolnośląskie (29) oraz śląskie (26). Najpopularniejszymi kategoriami były tak jak w ubiegłym roku: rewitalizacja (73 projekty), turystyka aktywna (62) i obiekt turystyczny (48).

Pełną listę laureatów można znaleźć na stronie: Portal Funduszy Europejskich.

Informacja: Portal Funduszy Europejskich

Zdjęcie laureatów można zobaczyć na stronie Portal Samorządowy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali w naszej galerii:

Jesteś› tutaj: Wydarzenia Laureat "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"