"Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy" - zaproszenie na wernisaż

27 sierpnia 2014 r. (środa), godz. 17.00
Galeria „Na Parterze” MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Leszek Niejedli (1960) – absolwent Technikum Leśnego w Biłgoraju, wieloletni pracownik Nadleśnictwa Włodawa (1983-2001), obecnie właściciel zakładu usług leśnych. Od ponad dwudziestu członek Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego i Komitetu Ochrony Orłów. Fotografowanie i obcowanie z przyrodą to jego pasja. Polską florę i faunę (w szczególności ptaki) podgląda podczas licznych wizyt w lesie. Jest kilkukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Leśników OPTAL w kategorii fotografii (1991, 1997, 2012, 2014) oraz konkursu fotograficznego „Lasu Polskiego” (1998). Jego zdjęcia stanowią szatę graficzną wielu folderów i publikacji przyrodniczych. Wcześniejsze prezentacje wystawiennicze to: „Z życia lasu” (1999) i „Lasy i wody Polesia” (2000) we Włodawskim Domu Kultury, „Nadleśnictwo Włodawa w obiektywie” w Janowie Lubelskim (2000), „Pieśń o lesie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie (1999) oraz ekspozycje stałe w Nadleśnictwie Włodawa i Muzeum Ziemi Chełmskiej.

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy eksponowana była już (marzec-czerwiec 2014) w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. We włodawskiej bibliotece fotografie ukazujące przyrodę doliny Bugu i okolic Włodawy prezentowane będą do końca września.

Zapraszamy!

Jesteś› tutaj: Wydarzenia "Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy" - zaproszenie na wernisaż