Na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w zakładce uczestnicy akcji Narodowego Czytania 2014, zamieszczono anons o włodawskiej edycji, która odbędzie się 6 września w godz. 13.00 : 18.00 na dziedzińcu wewnętrznym włodawskiego Czworoboku.

Narodowe Czytanie 2014

Patronat nad włodawską edycją publicznego czytania dzieł Henryka Sienkiewicza objął Burmistrz Włodawy – Jerzy Wrzesień. Głównym organizatorem i realizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie. Wydarzenie ujęte zostało również w programie promocji województwa lubelskiego „Włodawa, tajemnica i piękno pogranicza, dobre na weekend”, realizowanego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie.

W programie:

13.00 – 15.00 – Biblioteczne Safari ze Stasiem, Nel i … Sabą
- głośne czytanie fragmentów W pustyni i w puszczy przez dorosłych użytkowników biblioteki i przedstawicieli służb mundurowych,
- konkursy i quizy literackie, gry i zabawy ruchowe,
- etiuda teatralna A hoj przygodo! w wykonaniu czytelników Oddziału dla Dzieci MBP we Włodawie,
- konkurs na najciekawszy strój z epoki Sienkiewiczowskich bohaterów.

15.00 – 18.00 – Rycerski Piknik Literacki
- głośne czytanie fragmentów Ogniem i mieczem przez przedstawicieli włodawskich władz i instytucji samorządowych oraz służb mundurowych – współczesnych Rycerzy Miasta,
- widowiskowy pokaz historyczny Bractwa Rycerskiego Ziemi Lubelskiej Na dzikich polach (pieśni i tańce z epoki, scenki rodzajowe, pokaz fechtunku, inscenizacja pojedynku Bohuna z Wołodyjowskim),
- konkurs na najciekawszy strój z epoki Sienkiewiczowskich bohaterów.

13.00 – 18.00 – Plenerowa Księgarnia „U Rzędziana”
- możliwość zakupu dzieł Henryka Sienkiewicza,
- sygnowanie okolicznościową pieczęcią książek zakupionych i z biblioteczek domowych.

Współorganizatorami (alfabetycznie) wydarzenia są : Firma Handlowo Usługowa „Handbud” we Włodawie, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie, Międzygminny Związek Celowy z/s we Włodawie, Nadleśnictwo Sobibór, Nadleśnictwo Włodawa, Urząd Miejski we Włodawie, Włodawski Dom Kultury, Zakład Karny we Włodawie.

Zapraszamy!

Jesteś› tutaj: Wydarzenia NARODOWE CZYTANIE 2014 we Włodawie "Ku pokrzepieniu serc włodawian - o młodym i małym rycerzu czytanie"