Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych „Pasja” miało miejsce jak zwykle w drugi wtorek miesiąca (14 czerwca).

Duża sala. Grupa Pań siedzi przy stole. Jedna z nich stoi, coś trzyma w ręku i pokazuje reszcie. Na stole stoją filiżanki, talerzyki z ciastem a obok w wazonie znajdują się chorągiewki z napisem DKK.

Licznie przybyłe Klubowiczki sprawiły miód na moje serce, ponieważ zaczynają wracać i przychodzić w coraz liczniejszym gronie. Spotkanie zdominowała uroczystość 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, która miała miejsce 10 czerwca 2022 r. Licznie przybyłe Klubowiczki obdarowały nas kwiatami i życzeniami stosowanie do okoliczności. Natomiast na spotkaniu DKK obejrzałyśmy wystawy: "Włodawski wehikuł czasu. Miasto w obiektywie”, „Historia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Miejsca. Ludzie. Wydarzenia” i wysłuchałyśmy wirtualnej prelekcji dra Marka Bema „Co wiemy o fotografii Włodawy z dawnych lat”.

Grupa kobiet stoi na holu i ogląda wystawę. Jedna z Pań zwrócona przodem do pozostałych uśmiecha się i omawia materiał wystawienniczy składający się z fotografii

Z komentarzem merytorycznym do wystawy „Włodawski wehikuł czasu” zapoznała nas Ewa Szewczyk, autorka współczesnych zdjęć, pomysłodawczyni i kurator wystawy – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Kolejne spotkanie zgodnie z harmonogramem (drugi wtorek miesiąca) będzie miało miejsce po wakacjach we wrześniu – 13.09.2022 r. Przewidziany temat do dyskusji to: „Konopnicka jakiej nie znamy” w związku z ogłoszonym przez Sejm RP 2022 r. Rokiem Marii Konopnickiej, ponieważ nie udało nam się go zrealizować. Po wakacjach wracamy z nowymi siłami i pomysłami.

Opiekun DKK
Ewa Krukowska