Włodawskie SMO w Rankingu Bibliotek 2014

8 października po raz czwarty Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Docenieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.

Gala Rankingu Bibliotek 2014

Gala Rankingu Bibliotek 2014 w siedzibie Biblioteki Narodowej, Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie, nie mogła odbyć się bez przedstawicieli Włodawy. Podczas uroczystości wyróżniono przedstawicieli samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderów każdego z województw.

Gala Rankingu Bibliotek 2014

Spośród ponad 800 bibliotek gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miejskich liczących mniej niż 15 tys. mieszkańców, które zgłosiły akces do RANKINGU BIBLIOTEK Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie uzyskała 265,42 punktów (na 335 możliwych), zyskując tym samym:

Pierwsze miejsce wśród liderów bibliotek województwa lubelskiego,

Piąte miejsce w kategorii Gmin Miejskich, biorących udział w Rankingu,

Dwudzieste czwarte miejsce, wśród wszystkich bibliotek biorących udział w Rankingu.

Gala Rankingu Bibliotek 2014

Dyplom dla Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie przyznający „Tytuł najlepszej biblioteki w województwie lubelskim w RANKINGU BIBLIOTEK 2014” wręczony przez Dyrektora Generalnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jacka Olbrychta, dyrektora Instytutu Książki Grzegorza Gaudena oraz zastępcę Redaktora Naczelnego "Rzeczpospolitej" Pawła Jabłońskiego odebrali Burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień oraz dyrektor włodawskiej książnicy Jacek Żurawski. W uroczystościach uczestniczyła również Małgorzata Zińczuk – zastępca dyrektora ds. merytorycznych MBP we Włodawie.

W ogólnopolskim Rankingu Bibliotek 2014 zwyciężyła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin. Na miejscu drugim znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, a na miejscu trzecim znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna Polanicy Zdroju.

Nagrodzonym samorządowcom i Bibliotekom z innych regionów Polski składamy najserdeczniejsze gratulacje!

Małgorzata Zińczuk
/MBP Włodawa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. MBP Włodawa / Instytut Książki

Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji Rankingu Bibliotek można znaleźć na stronie Instytutu Książki.

Jesteś› tutaj: Wydarzenia Włodawskie SMO w Rankingu Bibliotek 2014