Spotkanie z Siergiejem Ponomarenko i Iwanem Jackanynem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z ukraińskimi pisarzami Siergiejem Ponomarenko i Iwanem Jackanynem w ramach cyklicznych Słowiańskich Spotkań Literackich. Spotkanie organizowane jest we współpracy z lubelskim Oddziałem Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich i Zakładem Ukrainistyki Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie.

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza na spotkanie autorskie z ukraińskimi pisarzami Siergiejem Ponomarenko i Iwanem Jackanynem w ramach cyklicznych Słowiańskich Spotkań Literackich. Spotkanie organizowane jest we współpracy z lubelskim Oddziałem Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich i Zakładem Ukrainistyki Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

O przedstawienie zaproszonych gości poprosiliśmy Prezesa lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Zbigniewa Fronczka:

Iwan Jackanyn (ur. 1951) – czołowy prozaik ukraiński, redaktor, naukowiec mieszkający na Słowacji w Preszowie. Na Uniwersytecie Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy wykłada literaturę ukraińską i teorię przekładu literackiego. Przewodniczący Związku Pisarzy Ukraińskich na Słowacji, redaktor naczelny ukraińskiego miesięcznika literackiego Dukla, wydawanego w Preszowie. Autor wielu zbiorów opowiadań, rozpraw krytycznych i szkiców literackich.

Siergiej Ponomarenko (ur. 1955) – popularny ukraiński prozaik, eseista i dziennikarz piszący po rosyjsku. Jego powieści publikowane w Rosji i na Ukrainie osiągają wielotysięczne nakłady. Tłumaczone są na wiele języków. W roku 2012 ukazała się, przetłumaczona na język polski, jego powieść Siódma świeca wydana w serii "Biblioteka Literatur Naszych Sąsiadów" firmowanej przez Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

Spotkanie poprowadzi krytyk literacki Marcin Czyż (literat, stypendysta MKiDN). Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki Siergieja Ponomarenko Siódma świeca w promocyjnej cenie 15 zł oraz otrzymania autografu Autora.

Miłośników literatury zapraszamy do Kawiarni CENTRUM, ul. Czworobok 42/44 (wejście od postoju TAXI) w sobotę 2 czerwca 2012 r. o godz. 11.00.

Zapraszamy!!!

Jesteś› tutaj: Wydarzenia Spotkanie z Siergiejem Ponomarenko i Iwanem Jackanynem