Niegroźnie o powieściach grozy Stefana Dardy

Dzień 14 marca 2012 roku na długo pozostanie w pamięci licznie zgromadzonych we Włodawskim Domu Kultury miłośników powieści grozy. W tym to bowiem dniu mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć po raz kolejny Stefana Dardę, autora powieści Dom na Wyrębach, Słoneczna dolina i Starzyzna.

Spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Dyskusyjny Klub Książki i Włodawski Dom Kultury odbyło się w sali kinowej, gdzie w iście mrocznej scenerii Autor opowiadał o swojej twórczości, inspiracjach i przyszłych projektach. Zachęcał też młodzież do zgłębiania wiedzy o ludowej tradycji naszego regionu.

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu włodawskiego, przygotowujący się aktualnie do IX Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży "Strachy, upiory i inne potwory w twórczości Stefana Dardy", mieli okazję zadać nurtujące ich pytania o okoliczności powstania powieści, tematykę, bohaterów, a także zainteresowania i preferencje czytelnicze, na które Autor chętnie i wyczerpująco udzielał odpowiedzi.

Sympatycznym gestem  pisarza było przekazanie organizatorom konkursu nagród dla przyszłych Laureatów w postaci kompletu książek i e-booków wraz z dedykacją i autografem Autora. Po spotkaniu liczni słuchacze skorzystali z możliwości zakupu książek i e-booków, ustawiając się w długiej kolejce po autograf pisarza. Pamiątkowe zdjęcia oraz zapowiedź majowej premiery powieści Bisy, trzeciej części cyklu Czarny wygon zwieńczyły ABSOLUTNIE NIE-MROCZNĄ wizytę Stefana Dardy we Włodawie.

Spotkanie sfinansowane zostało w ramach programu realizowanego przez WBP im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie z Instytutem Książki "Tu czytamy. Dyskusyjne Kluby Książki".

Autorem i wykonawcą scenografii była Lucyna Lipińska z Włodawskiego Domu Kultury.

Wprowadzenia i prezentacji pisarza dokonali – Kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji MBP we Włodawie Małgorzata Zińczuk wraz z dyrektorem Włodawskiego Domu Kultury Bogusławem Smolikiem.

W imieniu włodawskiej publiczności czytelniczej podziękowania, za bardzo interesujące i inspirujące spotkanie, złożył na ręce Gościa dyrektor Biblioteki Jacek Żurawski.

Audio-relacja ze spotkania i wywiad z pisarzem dostępne na stronie internetowej Twojego Radia Włodawa.

Joanna Orzeszko, Małgorzata Zinczuk

Jesteś› tutaj: Wydarzenia Niegroźnie o powieściach grozy Stefana Dardy