POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY Z ZAKŁADEM KARNYM WE WŁODAWIE

Z radością informujemy, że 15 marca 2016 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zakładem Karnym we Włodawie a Miejską Biblioteką Publiczną we Włodawie.

MBP Włodawa, ZK Włodawa, podpisanie porozumienia o współpracy, 15.03.16 r.

Uroczystego podpisania dokumentu dokonali ppłk. Ryszard Deczkowski – Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie oraz Pan Jacek Żurawski – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca pomiędzy instytucjami celem zintegrowania społeczności izolowanej ze środowiskiem kultury, sztuki i oświaty, a także propagowanie u osadzonych wartości sprzyjających postawom prospołecznym i zachęcanie ich do włączania się w różne formy działalności kulturalno-oświatowej.

W ramach porozumienia strony zobowiązały się do kontynuowania dotychczasowej współpracy.

Zakres działań Biblioteki wynikających z podpisanego dokumentu obejmuje przeprowadzanie warsztatów o charakterze kształtującym świadomość szacunku do kultury narodowej i tradycji; przełamywanie stereotypów i obaw utrudniających prowadzenie procesu rozwijania twórczości własnej osób odbywających kary; pomoc przy organizowaniu wspólnych z Zakładem Karnym we Włodawie wystaw, spotkań, wydarzeń kulturalnych lub innych działań edukacyjnych; dalszą współpracą w zakresie prowadzenia Dyskusyjnego Klubu Książki; pomoc w udostępnianiu materiałów metodycznych do realizacji niniejszego porozumienia; propagowanie twórczości więziennej osadzonych; udostępnianie lub przekazywanie materiałów bibliotecznych; udzielanie pomocy instrukcyjno-metodycznej i szkoleniowej; współpracę w zakresie działalności edukacyjnej.

Porozumienie ma charakter otwarty i możliwe jest jego poszerzanie w sytuacji pojawienia się nowych możliwości oraz koncepcji programowych.

Osobą upoważnioną do reprezentowania MBP Włodawa została Małgorzata Zińczuk z-ca dyrektora ds. merytorycznych Biblioteki.

Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Wydarzenia POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY Z ZAKŁADEM KARNYM WE WŁODAWIE