Podwieczorek z Fredrą czyli Narodowe Czytanie Odsłona III

W kawiarnianej atmosferze bibliotecznej Galerii Na Parterze spotkanie poprowadziły Urszula Panasiuk i Marta Ładak. Specjalnie na tę okazję przygotowały konkursy, gry i zabawy z Fredrą w roli głównej. Wspólne rozwiązywanie krzyżówek oraz odgadywanie tytułów utworów Fredry w grze kalambury, czytanie znanych cytatów i sentencji oraz odkrywanie ich źródła dało gościom wiele radości. Było też okazją do bliższego poznania nie tylko twórczości, ale też ciekawostek z życia narodowego komediopisarza.

Narodowe Czytanie Odsłona III

Biblioteczną kolekcję hrabiowskich utworów oraz książki o pisarzu zaprezentowała Ewa Krukowska cytując co dowcipniejsze fragmenty.
Na zakończenie zaprezentowane zostały fragmenty spektaklu Teatru Telewizji "Mąż i żona" w reżyserii Bohdana Korzeniewskiego.
W podsumowującej Narodowe Czytanie we Włodawie dyskusji goście Podwieczorku... skierowali wiele ciepłych i miłych słów pod adresem organizatorów, za co gorąco DZIĘKUJEMY.

Marta Ładak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Wydarzenia Podwieczorek z Fredrą czyli Narodowe Czytanie Odsłona III