1552 złotóweczki z festiwalowego kiermaszu!

Aż 1552 złotóweczki w najbliższym czasie przeznaczymy na zakup książek do poszczególnych agend bibliotecznych. Wszystko to dzięki temu, że nasze stoisko kiermaszowe na festiwalowym bazarze cieszyło się największą popularnością. Zakupu książek dokonało ponad czterysta osób. Swoje biblioteczki domowe wzbogacili nie tylko mieszkańcy Włodawy i okolic; ofertą naszą zainteresowali się również goście festiwalowi z Poznania, Wrocławia, Lublina, Świdnika, Chełma, Radomia. Rekordowego zakupu dokonała włodawska studentka – jednorazowo 25 woluminów.

Największym zainteresowaniem wsród pań cieszyły się romanse, powieści obyczajowe i poradniki kulinarne. Panowie najczęściej sięgali po powieści historyczne i sensacyjne oraz literaturę popularnonaukową z zakresu wojskowości. Dla dzieci kupowano, poza wierszykami, bajeczkami i baśniami, powieści z serii Klubu Siedmiu Przygód oraz książki popularnonaukowe, głównie o zwierzętach. Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie młodzieży klasyką literatury polskiej i zagranicznej z popularnych niegdyś serii – Współczesna Proza Światowa, Nike, czy seria ze znakiem głowy wawelskiej. (A mówią, że Polacy nie czytają !?)

Na 1828 książek wyeksponowanych na regałach kiermaszowych, swoich właścicieli nie znalazło tylko 276 woluminów. Mamy nadzieję, że znajdą ich na kolejnym kiermaszu, który planujemy zorganizować wiosną następnego roku. Już dziś zapraszamy – już od dziś kochani czytelnicy i miłośnicy książek odkładajcie złotóweczki do skarboneczki.

Jesteś› tutaj: Wydarzenia 1552 złotóweczki z festiwalowego kiermaszu!