Drodzy Czytelnicy!

W pierwszym tygodniu otwarcia biblioteki wróciło do nas ponad 1500 egzemplarzy z Wypożyczalni dla Dorosłych i Oddziału dla Dzieci oraz Filii nr 5, które już odbywają kwarantannę. Bardzo prosimy o dalsze zwroty, dzięki czemu książki, często te najbardziej poczytne, szybciej wrócą do obiegu czytelniczego.
Ze względu na utrudnienia związane z sytuacją epidemii wypożyczenia, których termin zwrotu przypadał na okres zamknięcia biblioteki zostały przedłużone do 30 czerwca.
Udostępniane książki odbyły 10-dniową kwarantannę i są bezpieczne dla czytelników. Egzemplarzy wypożyczonych z biblioteki nie wolno dezynfekować, ozonować i naświetlać lampami UV, gdyż ma to szkodliwy wpływ na materiały, z których wykonane są książki.
Jednocześnie przypominamy, że aby wypożyczyć książki, należy je najpierw zamówić - osobiście, telefonicznie, e-mailem - https://www.mbpwlodawa.pl/kontakt.html i odebrać w terminie do 3 dni. W ciągu pierwszego tygodnia zamówienia przekroczyły 500 pozycji.
Bardzo dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość w tym trudnym dla wszystkich czasie! Mamy nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy i będziemy mogli Was gościć w bibliotece bez żadnych barier i utrudnień!