W środku szyszki, patyki i gałęzie. To żart ?
Nie, to specjalny „Hotel dla Owadów”.
W ogródku Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie powstała osobliwa konstrukcja z drewna.

Na zdjęciu ul przystosowany na hotel dla owadów

Hotele dla owadów to jedna z form ochrony owadów pożytecznych. Mogą tutaj schronić się, rozmnażać, przeobrażać i zimować.

Wraz z rozrastaniem się miast, rozwojem rolnictwa i przemysłu zapylacze tracą coraz więcej naturalnych siedlisk. Dlatego tak ważna jest pomoc naturze w trudnym dla niej czasie.

Kogo zapraszamy do hotelu ?
Domki, zwane też hotelami dla owadów zamieszkuje wiele gatunków owadów pożytecznych, szczególnie chętnie robią to osy i pszczoły samotnice, trzmiele, biedronki, złotooki i wiele innych.

I na koniec, bez obaw!
Owady niedrażnione nie są agresywne i nie stanowią zagrożenia dla ludzi.

Szczególne podziękowania składamy przyjacielowi biblioteki, Panu Jackowi Sankowskiemu, darczyńcy uli pszczelich.
Drewniane ule zostały zaadaptowane na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Pierwszy „Ul biblioteczny” służy szerzeniu akcji bookcrossingu, drugi natomiast pełni rolę „ Hotelu dla owadów”.
Fot. Ewa Szewczyk.

Wydarzenie w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek "Znajdziesz mnie w bibliotece".

Ewa Szewczyk

Wiadomość z ostatniej chwili :) Przed hotelem czekają już pierwsi goście :)

Na zdjęciu dwa kwiaty. Na jednym z nich siedzi pszczoła.