xvii okp belka

REGULAMIN:

Cel konkursu: pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji wśród dzieci i młodzieży, konfrontacja twórczości poetyckiej, promowanie młodych twórców.
Zasady uczestnictwa: w konkursie może wziąć udział każdy piszący, nie będący członkiem profesjonalnego związku twórczego. Wiek uczestnika – od 10 do 21 roku życia. Organizatorzy nie ograniczają tematyki utworów.
Uczestnicy nadsyłają w terminie do 23 kwietnia 2019 r. (data stempla pocztowego) zestawy trzech wierszy, które nie były wcześniej publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach ogólnopolskich, oraz nie zostały nagrodzone w innych konkursach.
Prace konkursowe należy nadsyłać napisane wyłącznie pismem drukowanym przy pomocy komputerowego edytora tekstu w czterech egzemplarzach (każdy wiersz na papierze o formacie A – 4) na adres Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem, ul. Kościelna 2,
87 - 630 Skępe (tel. 542877015). Nadsyłane na konkurs zestawy wierszy powinny być opatrzone godłem (rodzaj identyfikatora: pseudonimu, znak rozpoznawczy umieszczony pod wierszem). Nazwisko i imię, dokładny adres, nr telefonu, ewentualnie również nazwę i adres szkoły oraz wiek uczestnika i datę jego urodzenia należy umieścić w osobnej zaklejonej kopercie, opatrzonej takim samym godłem i wiekiem i dołączyć do zestawu wierszy (datę urodzenia i wiek należy również umieścić obok godła pod zestawem wierszy). Kopertę włożyć do głównej koperty z wierszami. Wiersze nadsyłane na konkurs powinny być skompletowane w czterech jednobrzmiących zestawach (każdy zestaw winien zawierać trzy wiersze nadesłane na Konkurs. Zestawy wierszy powinny być przygotowane do oceny wg poniższego schematu - po jednym zestawie trzech wierszy nadesłanych dla każdego z czterech członków Jury do oceny). Do zestawu wierszy w kolejnej zaklejonej kopercie należy dołączyć oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego dotyczące wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych stanowiące załącznik do niniejszego regulaminu. -- włożyć do głównej koperty z wierszami. Zgodnie z zapisami regulaminu nadesłany zestaw wierszy musi zawierać 2 zaklejone koperty umieszczone w kopercie z zestawami wierszy, oznaczone tym samym godłem, jakim oznaczone zostały wiersze (jedna z danymi autora, druga z oświadczeniem o wyrażeniu zgody w zakresie przetwarzania danych osobowych. Na kopercie z oświadczeniem rodzica/ opiekuna należy również umieścić adnotację "Oświadczenie")
Nadesłane na konkurs prace powinny zawierać na kopercie dopisek „Ogólnopolski Konkurs Poetycki”. Ocena prac nastąpi w odpowiednich kategoriach zgodnie z decyzją JURY.
Udział w konkursie jest jednocześnie wyrażeniem zgody przez uczestnika na ewentualną publikację utworów w pokonkursowym zbiorze wierszy oraz publikację utworów w każdej innej formie zgodnie z decyzją organizatora konkursu.
Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów i zastrzegają sobie prawo do publikowania nagrodzonych i wyróżnionych wierszy bez zgody autorów. Zwycięzcy i osoby nagrodzone zobowiązane są do osobistego odbioru nagród w dniu uroczystego wręczenia ich, bądź za zgodą organizatorów w innym terminie uzgodnionym z dyrektorem biblioteki. W przypadku nie odebrania nagrody, organizatorzy zastrzegają, iż nagrody nie będą wysyłane do laureatów (z wyjątkiem szczególnych uzasadnionych przypadków). Nie odebrane nagrody przepadają na poczet przyszłych edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.
Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów. Decyzja JURY jest ostateczna i nie podlega zaskarżeniu. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, oraz wręczenie nagród odbędzie się 8 czerwca 2019 (sobota). O szczegółach laureaci zostaną powiadomieni listownie.

Jerzy Kowalski
Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej
w Skępem

Do pobrania:
Regulamin wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych oraz oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego