"Poleskie bajanie" Nadbużańskiej Frazy

Dzisiejszego (05.06.2014 r.) ranka w sali konferencyjnej biblioteki odbyła się promocja książki Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza” ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie „Poleskie bajanie. Wiersze dla dzieci”.

alt

Spotkanie rozpoczął Dyrektor MBP Jacek Żurawski, witając przybyłych gości, a poprowadziły: Joanna Orzeszko Starszy Bibliotekarz Oddziału dla Dzieci i Edyta Pietrzak Kierownik Działu Regionalnego.

Pierwszym punktem programu była piosenka w wykonaniu dzieci z grupy „Smerfy” z Miejskiego Przedszkola nr 2 we Włodawie. Uroczo przebrane przedszkolaki popisały się prawdziwym kunsztem wokalnym.

W dalszej części Małgorzata Zińczuk, Kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji, omówiła promowany tomik poezji dla dzieci.

Zgromadzone na widowni dzieci, ze wspomnianego przedszkola oraz dwóch klas pierwszych z obydwu włodawskich szkół podstawowych z zainteresowaniem wsłuchiwały się w treść wierszy zamieszczonych w książce, a prezentowanych przez samych autorów, członków „Nadbużańskiej Frazy" (Czesława Michańska, Teresa Ciodyk, Aldon Dzięcioł, Krystyna Kaszczuk, Edyta Lodwich, Władysława Wójcik) , a także przedstawicielki chełmskich poetów – Krystyny Wiśnickiej.

Na zaproszenie „Nadbużańskiej Frazy” odpowiedzieli także : Starosta Włodawski Wiesław Holaczuk, Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie Barbara Litwiniuk i Danuta Makaruk, przedstawiciel wydawnictwa TAWA.

Ten dzień był pełen niespodzianek. Przedstawiciele placówek oświatowych otrzymali od Starosty Wiesława Holaczuka po kilka egzemplarzy promowanej książki, dzieci podjęto słodkim poczęstunkiem, a nasza biblioteka obdarowana została wieloma nowymi publikacjami:
Chełmska poetka, Krystyna Wiśnicka ofiarowała autorskie zbiory wierszy dla dzieci: "Dziecięce marzenia", "W krainie snów", "W pajęczej sieci".
Bogusława Górska przekazała do zbiorów biblioteki nowe książki, które były nagrodą w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2012/2013: Barbara Kosmowska "Sezon na zielone kasztany", Marcin Szczygielski "Arka czasu, czyli wielka ucieczka Rafała od kiedyś przez wtedy o teraz i wstecz", Katarzyna Ryrych "O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych", Rafał Witek "Klub Latających Ciotek, Paweł Beręsewicz "Noskawery”, Grażyna Bąkiewicz "Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia".
Natomiast Starosta i „Nadbużańska Fraza” przekazali do naszych zbiorów najświeższe tomiki "Poleskiego bajania".

Już wkrótce wszystkie te książki będą dostępne dla naszych czytelników.

Do pobrania:
Scenariusz (fragment dotyczący bezpośrednio utworów) dzisiejszego spotkania Edyta Pietrzak
Prezentacja tomiku „Poleskie bajanie” Małgorzata Zińczuk

Autorzy i Zarząd Poleskiego Towarzystwa Medialnego składają Sponsorom serdeczne podziękowania za pomoc w wydaniu tej książki. Sponsorzy:
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z. o o we Włodawie
Firma Handlowo-Usługowa “Handbud” Wiesław Blicharski we Włodawie
WZURIB Spółka z. o o we Włodawie Teresa i Tadeusz Łągwa
Zarząd Powiatu we Włodawie
Wicestarosta Powiatu Włodawskiego Edward Łągwa
Radny Miasta Włodawy Wiesław Muszyński

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii