"Odjazdowy bibliotekarz" w Urszulinie

W niedzielę, 15 czerwca 2014 r., odbył się rajd rowerowy, zorganizowany przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie i Filii w Wytycznie oraz przyjaciół bibliotek.

Odjazdowy bibliotekarz w Urszulinie, 15.06.14 r.

W rajdzie wzięło udział 61 uczestników i uczestniczek, zarówno tych młodszych jak i trochę starszych. W tym m. in. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz kadra bibliotekarska z MBP we Włodawie. Impreza miała charakter rodzinny. Celem rajdu była promocja czytelnictwa i bibliotek, propagowanie roweru jako środka lokomocji i rekreacji oraz upowszechnianie lokalnej historii, sportu oraz zdrowego stylu życia.
Trasa przejazdu prowadziła przez miejsca związane z bohaterami książek Adama Panasiuka – łącznie przejechano 20 kilometrów. Uczestnicy odwiedzili grodzisko z cmentarzem prawosławnym w Andrzejowie, kościół i cmentarz w Wereszczynie, miejsca zagłady Żydów. Trasa przebiegała też przez cenny przyrodniczo obszar specjalnej ochrony ptaków Natura 2000, Bagno Bubnów.

W czasie postojów w ważnych historycznie miejscach uczestnicy rajdu wysłuchali prelekcji regionalisty Adama Panasiuka.

Rajd zakończył się w miejscowości Zastawie nad malowniczym jeziorem Wereszczyńskim ogniskiem i konkursem wiedzy historycznej. Wszyscy biorący udział w konkursach zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez GBP w Urszulinie. Całość imprezy przebiegła w  atmosferze dobrej zabawy i radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Informacja: GBP Urszulin

Jesteś› tutaj: Regionalia "Odjazdowy bibliotekarz" w Urszulinie