"Niedziela z... rodziną" w BPG Hańsk

W dniu 7 września 2014 r. Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk zaprosiła dzieci, rodziców oraz dziadków – uczestników projektu „Niedziela z…” oraz wszystkich zainteresowanych na imprezę integracyjną w plenerze. Była to okazja do podsumowania działań w ramach warsztatów „Niedziela z…”.

Niedziela z... rodziną w BPG Hańsk

W czasie spotkania można było skorzystać z wielu gier i zabaw. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami wzięli udział w warsztatach plastycznych, malowaniu twarzy. Były także balonowe zwierzątka, bańki mydlane, bampy, gry zręcznościowe, wspólne tańczenie Zumby oraz przejazd bryczką. Biblioteka nie zapomniała oczywiście o miłośnikach książek. Spotkanie rozpoczęła, więc pogadanka o wartościach i korzyściach płynących z czytania dzieciom. Dzięki tym działaniom uczestnicy mogli poznać ciekawe i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Ponadto zajęcia miały na celu pobudzenie mieszkańców do działań i ciekawych inicjatyw oraz integrację międzypokoleniową.

Projekt „Niedziela z….” realizowany przez bibliotekę w Hańsku obejmował organizację 4 warsztatów: „Niedziela z mamą” – to szycie maskotek z filcu, „Niedziela z tatą” – gry i zabawy na boisku „Orlik”, „Niedziela z babcią” – warsztaty lepienia pierogów, „Niedziela z dziadkiem” – pokaz bajek z kliszy oraz nauka gry w Kinecta. Spotkania były okazją do integracji, przełamywania barier, poświęcenia czasu rodzinie, aktywizacji osób w różnym wieku. Ponadto to także doskonała okazja do poznania nowych, kreatywnych form spędzania czasu z dziećmi.

Mieszkańcy mają już pomysły na kolejne niedzielne spotkania, np. „Niedziela ze strażakiem”, czy „Niedziela z pszczelarzem”.

Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk dziękuje mieszkańcom za liczny udział w zajęciach, a partnerom i wolontariuszom za pomoc w organizacji warsztatów. Realizacja pomysłu „Niedziela z…” była możliwa dzięki udziałowi w konkursie grantowym „Aktywna Biblioteka” prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia "Niedziela z... rodziną" w BPG Hańsk