Wrześniowe spotkanie Nadbużańskiej Frazy

We wtorek (16.09.14 r.) w Dziale Regionalnym biblioteki odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza” ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Wrześniowe spotkanie Nabużańskiej Frazy

Artyści rozpoczęli spotkanie od przypomnienia sylwetki i twórczości Józefa Czechowicza, polskiego poety awangardowego dwudziestolecia międzywojennego, który zginął 9 września 1939 r. podczas bombardowania Lublina. W tym roku minęła 75. rocznica jego śmierci.

Uczestnicy zebrania wymieniali też poglądy o miejscu poety i poezji w życiu społeczeństwa. Prezentowali także swoje wiersze, żywo dyskutując o ich przesłaniu skierowanym do odbiorców.

Wrześniowe spotkanie Nadbużańskiej Frazy

Kolejne spotkanie nadbużańskich twórców odbędzie się 21 października w Dziale Regionalnym naszej biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zachęcamy też do zapoznania się z utworami członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza” dostępnymi w Szufladzie czytelników.

Jesteś› tutaj: Regionalia Wrześniowe spotkanie Nadbużańskiej Frazy