„Cmentarze po obu stronach Bugu” - promocja publikacji

We wtorek, 12 maja 2015 r., w ramach obchodów XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbyła się promocja książki „Cmentarze po obu stronach Bugu”, połączona ze spotkaniem z redaktorami i autorami artykułów zamieszczonych w wydawnictwie.
Organizatorami wydarzenia byli: Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, Towarzystwo Popularyzacji Piękna Polesia w Kołaczach i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej.

Cmentarze po obu stronach Bugu, 12.05.2015 r.

Przybyłych gości powitała Małgorzata Zińczuk, Z-ca dyrektora ds merytorycznych MBP, natomiast spotkanie poprowadziła Elżbieta Jarmoszuk, Wiceprezes Towarzystwa Popularyzacji Piękna Polesia.

O samej publikacji oraz badaniach poprzedzających jej powstanie mówili: prof. dr hab. Feliks Czyżewski, dr Agnieszka Dudek-Szumigaj i dr Marcin Kojder.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa "Cmentarze pogranicza" ze zbiorów Towarzystwa dla Natury i Człowieka w Lublinie opracowane przez Agnieszkę Szokaluk i Krzysztofa Gorczycę oraz projekcja filmu „Sąsiedzi” autorstwa ks. Leszka Surmy.

Nie zabrakło też dyskusji i pytań od zainteresowanych tematem uczestników wydarzenia.

Spotkanie zakończyło się składaniem autografów przez autorów i redaktorów promowanej publikacji na wydanych bezpłatnie przez Halinę Trzczińską, Prezesa Towarzystwo Popularyzacji Piękna Polesia, egzemplarzach wydawnictwa.

Publikacja „Cmentarze po obu stronach Bugu” jest wydawnictwem poprojektowym Towarzystwa Popularyzacji Piękna Polesia „Sieć współpracy organizacji pozarządowych pogranicza”.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia „Cmentarze po obu stronach Bugu” - promocja publikacji