We wtorek (16.04.2024 r.) w czytelni Działu Regionalnego Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Sześć osób siedzących przy stole

Kwietniowe spotkanie odbyło się w przeddzień urodzin poetki-rzeźbiarki-malarki pani Władysławy Wójcik. Artyści uczcili swoją koleżankę po piórze kwiatami i odśpiewanym gromko „Sto lat”. Nie zabrakło również poetyckiej dedykacji dla jubilatki w autorskiej interpretacji pani Czesławy Demczuk.

Ponadto artyści dyskutowali o kolejnym zbiorku wierszy, który ukaże się już niebawem, tym razem w nieco zmienionej formie z uwagi na przypadający w tym roku jubileusz dwudziestopięciolecia istnienia Nadbużańskiej Frazy.

Na spotkaniu pojawiły się nowe osoby zainteresowane lokalną twórczością literacką. Artyści gościli panią Halinę Karpiuk i młodą adeptkę poezji Aleksandrę Żmudę, która wystąpiła ze swoim utworem "Z miodu i szkła". Aleksandra zaprezentowała również autorską interpretację wiersza oraz grafikę stanowiącą jego ilustrację. Poeci żywo dyskutowali nad utworem nie szczędząc autorce pochwał, pomocnych rad i wyrazów uznania dla jej warsztatu artystycznego.

Grafika.Dziewczyna podłączona do kroplówek podczepionych do telefonu komórkowego. Butelki kroplówek mają naklejki z symbolami mediów społecznościowych.

Ponadto – jak co miesiąc – uczestnicy przedstawiali swoje ostatnie dokonania poetyckie oraz dyskutowali o warsztacie twórczym autorów prezentowanych utworów.

Kolejne spotkanie Nadbużańskiej Frazy 21 maja 2024 r.

Zapraszamy na profil "Nadbużańskiej Frazy" na Facebooku.

Edyta Pietrzak

Grupa ludzi siedząca dookoła stołu

Grupa osób dookoła stołu. Jedna kobieta stoi, pozostali siedzą.

Grupa sób dookoła stołu. Jedna kobieta stoi, pozostali siedzą.

Na planie głównym pięć osób stojących przy stole. Jedn z kobiet trzyma kwiaty.

Grupa ludzi siedzących dookoła stołu. Między nimi stoi kobieta rozadjaca kartki z tekstami.

Grupa ludzi siedząca dookoła stołu. Czytają tekst z kartek.

Grupa ludzi siedząca dookoła stołu. Czytają teks z kartek.

Grupa ludzi dookoła stołu. Młoda kobieta czyta tekst z kartki, pozostali siedzą i słuchają.