Jesienna wizyta regionalnych poetów w bibliotece

Grupa twórców, którym bliska sercu jest regionalna tradycja, poleska przyroda i lokalna kultura spotkała się 15 października 2013 roku w Dziale Regionalnym naszej biblioteki.

Jesienna wizyta regionalnych poetów w bibliotece

Członkowie „Nadbużańskiej Frazy” minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego 14 października Jana Niemierko-Masiukiewicza, wieloletniego prezesa Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie. Zaprezentowali również owoce poetyckiej twórczości poświęcone tej osobie i jej wspomnieniu.

Czesława Michańska tradycyjnie dokonała przeglądu wydarzeń kulturalnych i literackich. Szczególną uwagę poświęciła omówieniu Nagrody Literackiej Nike 2013. Tegoroczną laureatką jest Joanna Bator, której powieść „Ciemno, prawie noc” została uznana za najlepszą książkę roku. Nobla w dziedzinie literatury otrzymała mistrzyni opowiadań, Alice Munro.

Omówienie wydarzeń w świecie literackim było połączone z prezentacją lirycznych talentów. Tradycyjnie warsztat poetycki był szlifowany na spotkaniu. Indywidualne deklamacje twórczości poetyckiej okraszone były rozmową na temat poetyki i słodkim poczęstunkiem.

Kolejne spotkanie „Nadbużańskiej Frazy” odbędzie się 12 listopada 2013 roku w Dziale Regionalnym Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Marta Ładak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia Jesienna wizyta regionalnych poetów w bibliotece