Przedświąteczne spotkanie "Nadbużańskiej Frazy"

Dzisiaj (17.12.13 r.) w Dziale Regionalnym naszej biblioteki spotkali się, ostatni raz w tym roku, członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza” ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Przedświąteczne spotkanie Nadbużańskiej Frazy

Dzisiejsze spotkanie poświęcone było twórczości związanej z nadchodzącymi świętami. W wigilijnej atmosferze poeci deklamowali swoje utwory nawiązujące do bożonarodzeniowych tradycji.

Przedswiąteczne spotkanie Nadbużańskiej Frazy

Ponadto uczestnicy spotkania uczcili pamięć Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w sześćdziesiątą rocznicę śmierci (06.12.53 r.) poety. Nasi regionalni twórcy przypomnieli wybrane utwory pisarza oraz podzielili się odczuciami związanymi z jego życiem i twórczością.

Kolejne zebranie członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" planowane jest 21 stycznia 2014 r. w Dziale Regionalnym MBP.

Jesteś› tutaj: Regionalia Przedświąteczne spotkanie "Nadbużańskiej Frazy"