Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
ogłasza
"Konkurs na tradycyjny i współczesny wieniec dożynkowy"

Organizatorem konkursu na tradycyjny i współczesny wieniec dożynkowy jest Województwo Lubelskie.

Celem konkursu jest promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego województwa lubelskiego, kultywowanie tradycji regionalnych oraz popularyzacja kultury ludowej, budowa tożsamości kulturowej w oparciu o ciągłość tradycji przekazywanej z pokolenia twórców na dzieci i młodzież, wzmocnienie lokalnej tożsamości.

Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najpiękniejszych wieńców dożynkowych, w dwóch kategoriach:
a) tradycyjny wieniec dożynkowy, którego sposób wykonania zgodny będzie z tradycją dawnych wieńców dożynkowych występujących na terenie województwa lubelskiego,
b) współczesny wieniec dożynkowy, którego sposób wykonania będzie zgodny ze współczesnymi trendami, z wykorzystaniem wszelkich dostępnych technik i materiałów.

Podmioty zainteresowane udziałem w konkursie powinny przesłać poprawnie wypełnioną Kartę zgłoszeniową pocztą elektroniczną pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 sierpnia 2021 r.

Więcej informacji w Regulaminie konkursu.

Regulamin konkursowy.
Karta zgłoszeniowa.