W środku szyszki, patyki i gałęzie. To żart ?
Nie, to specjalny „Hotel dla Owadów”.
W ogródku Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie powstała osobliwa konstrukcja z drewna.

Na zdjęciu ul przystosowany na hotel dla owadów

Hotele dla owadów to jedna z form ochrony owadów pożytecznych. Mogą tutaj schronić się, rozmnażać, przeobrażać i zimować.

Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W tle kwiaty w szklanym wazonie.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Oddział we Włodawie
zapraszają na

Wirtualny Tydzień Bibliotek 2021
Znajdziesz mnie w bibliotece
(8-15 maja 2021 r.)

Plakat z informacją o wydarzeniach w tygodniu bibliotek. W tle kwiat.

Z największą przyjemnością informujemy o zmianach w organizacji pracy naszej biblioteki (od 4 maja b.r.):
• zapraszamy do biblioteki w soboty w godz. 9.00-13.00,
• oferujemy dostęp do zbiorów książkowych Czytelni oraz do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych „Academica” - po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu pod nr 82 57 21 492,
• proponujemy wypożyczanie czasopism do domu (z wyjątkiem aktualnych numerów).

Zapraszamy!

Grupa Agora przygotowała specjalną darmową ofertę dla Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, Pakiet PREMIUM do serwisów "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej" na kwartał. Wystarczy zarejestrować się na stronie prenumeraty, podając adres mailowy, na który zostanie przyznany dostęp.

Kartka świąteczna. Na kartce życzenia oraz pisanki i tulipany. W tle haftowane na płótnie elementy roślinne.

Zapraszamy dzieci i dorosłych na wirtualną
NOC Z ANDERSENEM 2021
„Przeczytajmy to inaczej”

Noc z Andersenem 2021. Plakat. Cień dziewczyny siedzącej na księżycu. Dziewczyna w ręku trzyma kij, na którego końcu umocowana jest latarnia.

Publikacja w przestrzeni wirtualnej
Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie