Już od 29 kwietnia w Letniej Galerii SMO można obejrzeć wystawę o wiośnie. W naszym bibliotecznym ogródku rozkwitła feeria barw, która oczaruje zarówno młodszych, jak i starszych miłośników natury.

W dużej przeszklonej gablocie widzimy napis WIOSNA i wizerunek „Pani Wiosny” wokół którego krążą kolorowe motyle.

Spacerując wśród kwitnących kwiatów i zieleni, możemy usłyszeć śpiew ptaków. To doskonała okazja, aby wspólnie z dziećmi poznawać gatunki roślin i zwierząt charakterystycznych dla tej pory roku.
Specjalnie przygotowane plansze edukacyjne ułatwią najmłodszym odkrywanie tajemnic otaczającego nas świata. Dowiedzą się one m.in., jakie kwiaty zakwitają wiosną, jakie ptaki śpiewają w ogrodzie.
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej biblioteki i spędzenia czasu na łonie natury w otoczeniu wiosennej wystawy!

Małgorzata Topolska

W dużej przeszklonej gablocie widzimy plansze edukacyjne na których widnieją różne gatunki ptaków.

W dużej przeszklonej gablocie widzimy plansze edukacyjne na których widnieją kwiaty i krzewy kwitnące wiosną.

Na pierwszym planie widzimy chodnik z trawnikiem z lewej strony drzewka. W oddali w trzech gablotach są wyeksponowane kolorowe plansze edukacyjne. Tło stanowią rośliny.