W ubiegłym tygodniu (07- 08 maja), odwiedziły naszą bibliotekę dwie grupy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego. Grupa Słoneczek i Żabek pod opieką pań: Iwony Olszewskiej i Heleny Kobus miała okazję obejrzeć nowo powstałą wystawę prac „XXIV Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej. Przecież jedziemy dziś na dwa dni do Włodawy w 490. rocznicę nadania praw miejskich” w Galerii Na Piętrze.

Z lewej strony siedzi bibliotekarz i prezentuje książki. Wokół niej siedzi grupa dzieci zgłaszająca się do odpowiedzi. Tło stanowi wystrój biblioteki w postaci regałów z książkami.

Na pierwszym planie grupa dzieci pozuje do zdjęcia wraz z panią i bibliotekarką. Tło stanowi wystawa w Letniej Galerii SMO – Pani wiosna

Podczas zajęć w Oddziale dla Dzieci, obie grupy dowiedziały się w jaki sposób mogą stać się posiadaczami karty bibliotecznej by wypożyczać książki.
Po prezentacji projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek”, mającego na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz plebiscytu czytelniczego dla nieco starszych na „Najlepszą Bibliotekę w Polsce” w którym nasza biblioteka bierze udział, rozpoczęliśmy dyskusje na temat ulubionych książek. Moi goście mieli okazję obejrzeć nowo zakupione książki, które z radością wspólnie przeglądały. Spotkanie zakończyliśmy w Letniej Galerii SMO, gdzie dzieci oglądały wystawę „Wiosna w pełni”.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do odwiedzania naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Na pierwszym planie siedzi grupa dzieci skierowana twarzami do prowadzącej zajęcia, która prezentuje dzieciom książkę. Po prawej w tle kolorowe plakaty i regały z książkami.

Na pierwszym planie widzimy zielony stoliczek na którym są formularze i książki. Tło stanowi wystrój biblioteki w postaci regału z książkami

W oddali bibliotekarka opowiada dzieciom o pracach wyeksponowanych na ścianach korytarza. Tło w kolorze biało-szarym.

Po prawej stronie siedzi grupa dzieci skierowana twarzami do bibliotekarki, która pokazuje na  tablicy plakaty. Tło stanowi wystrój biblioteki w postaci regałów z książkami. W oddali zamek.

Po prawej stronie siedzi grupa dzieci skierowana twarzami do bibliotekarki, która prezentuje książkę. Tło stanowi wystrój biblioteki w postaci regałów z książkami. W oddali zamek.

Po prawej stronie grupa dzieci skierowana twarzami do prowadzącej, która pokazuje dzieciom książkę. Tło stanowi wystrój biblioteki w postaci regałów z książkami.

Grupa dzieci ogląda książki. Tło stanowi wystrój biblioteki w postaci regałów z książkami.

Grupa dzieci ogląda wspólnie książkę.