Wtorkowe (14.03.2023 r.) spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze. Zarówno ze względu na dużą liczebność grupy jak i dwóch solenizantek, które obdarowały koleżanki okolicznościowym tortem, słodkościami, kawą i herbatą.

Spotkanie grupy kobiet. Kilka z nich siedzi przy stole, na którym stoją filiżanki i talerzyki z ciastem oraz chorągiewki z napisem DKK.Dwie z Pań  stoją, jedna trzyma w ręku książkę i tłumaczy coś drugiej

Natomiast Klubowiczki w rewanżu podarowały torby upominkowe na okoliczność imienin obu Pań. Tematem merytorycznym spotkania była dyskusja nad książkami: Sławomir Koper - Słynne Pary PRL-u i Ksiądz Jan Kaczkowski – Johnny. Omówiłyśmy też sprawy organizacyjne związane z wieczorkiem poetyckim na okoliczność Światowego Dnia Poezji, który organizujemy wspólnie z grupą poetycką Nadbużańska Fraza ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Grupa kilkunastu kobiet siedzi przy stole. Piją kawę i jedzą ciasto. Na stole leży książka, kartki, długopisy, stoją chorągiewki z logo DKK i duży plakat.W tle na regałach znajdują się książki i czasopisma

Na następne spotkanie zapraszam 18.04.2023 r. na godz. 15.30 do naszej biblioteki. Wyjątkowo będzie to trzeci wtorek miesiąca.

Sala biblioteczna. Pod ścianami stoją regały z książkami i gazetami. Na środku stoi duży stół, przy którym siedzi grupa kobiet. Na stole stoją filiżanki, talerzyki z ciastem, chorągiewki z logo DKK i duży plakat

Będziemy czytać i recytować poezję Wisławy Szymborskiej w nawiązaniu do ogłoszonego przez Sejm IX Kadencji 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej w związku z 100. rocznicą urodzin poetki.

Opiekun DKK
Ewa Krukowska

Ksiądz Jan Kaczkowski – urodził się 19 lipca 1977 r. w Gdyni. Szkołę podstawową i liceum skończył w Sopocie, w 1996 r. wstąpił do seminarium. Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. i przez pięć lat pracował jako wikary w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. W 2005 r. założył hospicjum domowe, potem stacjonarne. O tym, że ma nieuleczalnego glejaka mózgu dowiedział się w czerwcu 2012 r. Zmarł w Sopocie 28.03.2016 r.

Sławomir Koper – urodzony 21.11.1963 r., polski pisarz, autor książek historycznych, publicysta, scenarzysta radiowy i telewizyjny, ekspert historyczny. W swoich książkach przedstawia historie mało znane, zapomniane bądź pomijane w oficjalnych monografiach. Prezentuje biografie ludzi znanych i ważnych w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki.