Wczoraj (12.09.2023 r.) spotkałyśmy się po raz pierwszy po wakacjach. Zaczynamy nowy rok w Dyskusyjnym Klubie Książki „Pasja”. Wszystkie Panie wypoczęte, zadowolone, pełne zapału i nowych pomysłów.

Grupa kobiet siedzi przy stole. Jedna z nich stoi i mówi coś do reszty. Na stole wazon z chorągiewkami z logo DKK, książki, filiżanki, szklanki i talerz z ciastkami. W tle przy ścianie regały z książkami i czasopismami.

Chcemy pochwalić się, że nasze szeregi zasiliła nowa koleżanka, która przyszła na spotkanie pierwszy raz. Bardzo cieszy nas sytuacja, że przychodzą nowe Panie zainteresowane działalnością naszego DKK jak i te, które wracają po kilku latach znowu. Na początku spotkania wypełniłyśmy anonimową ankietę dotyczącą naszego DKK. Nie sprawiło to żadnych problemów, Panie chętnie i wyczerpująco odpowiadały na pytania.

Duża sala, kilka Pań siedzi przy komputerach i z uwagą śledzą informacje na monitorze. Jedna z nich tłumaczy coś reszcie. Na ścianach dekoracje.

Następnie omówiłyśmy warunki i zasady wizyty pana Aldona Dzięcioła, która będzie miała miejsce na najbliższym spotkaniu DKK 10.10.2023 r. W związku z tym, że MBP dysponuje wieloma wydawnictwami Autora to wystarczyło książek dla każdej Klubowiczki. Wszystkich chętnych do zapoznania się z twórczością Aldona Dzięcioła zapraszamy do naszej biblioteki do Działu Regionalnego.

Nasza Koleżanka Wiesława Kościuk wieloletnia Klubowiczka zrobiła nam niespodziankę i przyniosła na spotkanie swoją drugą już wydaną książkę pt. Pozdrawiam, całuję, pa, pa... Książka ma formę jak twierdzi sama Autorka dziennika. Jest to kilkunastoletni zapis korespondencji do rodziny, dzieci i przyjaciół. Niesamowicie ciepła, pełna pozytywnej energii, ciekawych sytuacji, wskazówek dotycząca codziennego życia na przestrzeni 13 lat. Klubowiczki od razu zapisały się w kolejkę po książkę. Natomiast sama Autorka obiecała podarować jeden egzemplarz do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Następne spotkanie 10.10.2023 r. o godz.15. 30 w naszej bibliotece.

Opiekun DKK
Ewa Krukowska