We wtorek 18 czerwca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbyło się szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego w ramach realizacji zadań biblioteki powiatowej.

przy stole stoi dwóch mężczyzn i kobieta, kobieta trzyma kartkę i coś mówi. Przed nimi przy stole siedzi grupa kobiet

W programie szkolenia:
1. E – doręczenia – nowe obowiązki w bibliotekach – Jacek Żurawski, Kierownik Działu Organizacyjno-Administracyjnego , MBP we Włodawie, Leszek Wiatrowski, informatyki MBP we Włodawie.
2. Polityka Ochrony Dzieci w Miejskiej Bibliotece publicznej we Włodawie Dorota Redde-Sawczuk, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.
3. Środki pozyskiwane na miarę biblioteki - prezentacja doświadczeń lubelskich bibliotek na podstawie sprawozdania do MKiDN- Joanna Chapska, Kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego WBP w Lublinie.
4. Tartu Public Library, wizyta w ramach Erasmus+, fotorelacja z podróży – Joanna Chapska, Kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego WBP w Lublinie.
Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego przekazało w darze, za pośrednictwem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, bibliotekom gminnym wchodzącym w skład sieci bibliotecznej powiatu włodawskiego Zeszyt poetycki – 25 lat między wierszami.
Kolejne szkolenie bibliotekarzy powiatu włodawskiego odbędzie się jesienią.

mężczyzna stoi przy stole i coś mów, za nim w tle wyświetla się prezentacja. Przed nim przy stole siedzi grupa ludzi.

przy stole siedzi grupa kobiet, jedna z nich coś mówi, w tle wyświetla się prezentacja.