Spotkanie DKK dla Dorosłych „Pasja” jak zawsze zgodnie z harmonogramem miało miejsce we wtorek (08.10.2024 r.).

Grupa kobiet siedzi przy stole. Jedna z nich stoi i tłumaczy coś reszcie. Na stole stiją filiżanki, talerz ze słodyczami i wazon z chorągiewkami z logo DKK.

Spotykamy się w naszej bibliotece już od 17 lat. Są Klubowiczki, które uczestniczą w spotkaniach od początku powstania DKK i deklarują chęć spotykania się w dalszym ciągu. Tematem merytorycznym spotkania była zaplanowana dyskusja nad książką o Kamali Harris, protegowanej Demokratów na Prezydenta stanów Zjednoczonych. Niestety niewiele Pań przeczytało książkę w związku z czym kontynuacja omawianej lektury odbędzie się na następnym spotkaniu tj. 12.11.2024 r. Poruszyłyśmy też temat Nagrody Literackiej Nike 2024. Urszula Kozioł została laureatką tegorocznej edycji konkursu zostając 28. zwyciężczynią. „Raptularz” jest ukoronowaniem artystycznej drogi wybitnej poetki. Nagrodzona książka jest oceniana w kontekście całej twórczości 93 letniej autorki. Na następne spotkanie zapraszam 12 listopada na 15.30 do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Zapoznamy się z twórczością, będziemy czytać i recytować utwory Urszuli Kozioł.

Opiekun DKK
Ewa Krukowska

Urszula Kozioł – „Wielka dama polskiej literatury”, jak określił ją przewodniczący jury Krzysztof Siwczyk, przyszła na świat w 1931 r. w Rakówce pod Biłgorajem. Początkowo pracowała jako nauczycielka w Bystrzycy Kłodzkiej i we Wrocławiu, później w czasopiśmie „Poglądy” i miesięczniku „Odra”. Swoją poezję opublikowała po raz pierwszy w 1954 r. na łamach dodatku do „Gazety Robotniczej”. Oprócz tego jest autorką dramatów, felietonów i słuchowisk. W przeszłości ju czterokrotnie była nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

Kilka kobiet siedzi przy stole. Są uśmiechnięte i i radosne.. Na stole stoją filiżanki z kawą i herbatą, wazon z chorągiewkami z logo DKK,  leży książka.

Duża sala, na srodku stoi stół, przy którym siedzi kilka kobiet. Rozmawiają i pokazują sobie coś na wzajem. Na stole stoją filiżanki, wazon z chorągiewkami z logo DKK, lezy też książka.