Przez pierwszy tydzień marca (1-5.03.2021 r.) nasze Photonki odwiedzały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie. Gościły u Kasztanków, Dzwoneczków, Jeżyków, Pszczółek i Wiewióreczek.

Na zdjęciu: trzy roboty do programowania Photon ustawione w rzędzie. Fot. Joanna Orzeszko

Nasze miłe przedszkolaki zapoznały się z książką Nicoli Baxter „Co się dzieje z tym robotem?” opowiadającą o kłopotach pewnego inżyniera z jego niesfornym podopiecznym.
Później na scenę wkroczyły – a raczej wjechały – Photony. Urocze, biblioteczne roboty przeznaczone do nauki programowania. Dzieci szybko poznały podstawowe funkcje kodowania cyfrowego, o czym świadczyły autorskie slalomy i grupowe wyścigi.
Photonom towarzyszyły: Joanna Orzeszko i Edyta Pietrzak.

Serdecznie dziękujemy za przemiłe chwile spędzone na wspólnym programowaniu :)

Roboty Photon i tablety do ich obsługi włodawska książnica otrzymała w ramach projektu "Kodowanie w bibliotece", który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Edyta Pietrzak