Biblioteczny tydzień rozpoczęliśmy z uśmiechami na twarzach, a to za sprawą uczniów klasy III „c” ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, którzy odwiedzili nas w poniedziałek, 21 czerwca. Nasi mili goście wraz z nauczycielkami, Paniami Ewą Puchacz oraz Anną Gajewską-Dorosz rozpoczęli swoją wizytę w bibliotecznym letnim ogródku, gdzie zlokalizowany jest Hotel dla owadów :)

Grupa roześmianych dzieci w wieku 9 lat, pozuje do zdjęcia w zalanym słońcem ogródku bibliotecznym. Po prawej stronie widać tablicę ze zdjęciami i opisami owadów. Zielone rośliny w dookoła, z lewej strony w tle wysoka, zielona tuja. Za dziećmi widać fragment Hotelu dla owadów. Dziewczynka w środku trzyma kolorową książkę "Hotel dla owadów"

Młodzież z zainteresowaniem przyglądała się zdjęciom lokatorów tej niezwykłej konstrukcji zamieszczonym w gablocie. Mieliśmy też okazję podpatrywać owady w naturze, korzystające z uroków bibliotecznej łączki.

W drodze do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, w Galerii na Piętrze uczniowie obejrzeli pokonkursową wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w XXI Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej. Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu, moi goście odnaleźli prace swoich szkolnych koleżanek i kolegów.

Grupa dzieci w wieku 9 lat, skupiona wokół białego stołu, na którym stoją i leżą kolorowe książki. Uczniowie oglądają książki z zainteresowaniem. W tle ściana oraz dwa okna z wertikalami z fototapetą przedstawiającą widownię opery w kolorach czerwonym, bordowym i białym gzymsem balkonowym. Na parapecie  prawego okna siedzą kolorowe pluszaki. Po lewej stronie, przy ścianie na czarnym stojaku stoi keyboard. Po prawej stronie widać fragment regału z kolorowymi książkami.

Odwiedziny w bibliotece nie mogłyby się obejść bez przeglądu książek :) Tematem przewodnim barwnych dzieł literackich były m.in. letnie przygody ulubionych dziecięcych postaci. Obejrzeliśmy także książeczki, w których głównym bohaterem jest wspierający, silny tata, dbający o swoje pociechy. Moi goście opowiedzieli przy tej okazji, jakie niespodzianki szykują swoim tatusiom na ich zbliżające się wielkimi krokami święto :) Nie zabrakło lektur popularnonaukowych, oczywiście o owadach :)
Na koniec wizyty obejrzeliśmy wystawę „Barwy natchnienia” autorstwa Natalii Juszczuk, zlokalizowaną w Galerii na Poddaszu. Prace młodej artystki zachwyciły naszych gości :)

Dziękuję za przemiłą wizytę :)

Życząc Wam wspaniałych i pełnych słońca wakacji zapraszamy w biblioteczne progi :)