Każdy z nas nosi klucze do lepszej przyszłości.
Nie można o nich zapominać.
Należy otwierać nimi drzwi,
za którymi kryje się to,
co nadaje
sens naszemu życiu.

Wiktoria Sołtan "Klucz do przyszłości"

Ze względu na aktualną sytuację nie możemy się spotkać podczas Nocy Bibliotek (16.10.2021 r.). Jednak będzie nam bardzo miło, gdy ten wieczór, chociaż wirtualnie, spędzicie z nami. I dziewczynami z DKK, które są gospodarzami dzisiejszego wydarzenia. Spotkanie odbyło się w ramach bibliotecznego cyklu "Promocja młodych talentów".

Wirtualne spotkanie autorskie z Wiktorią Sołtan i Wiktorią Lis, dwukrotnymi laureatkami ogólnopolskiego konkursu „Bazgroł”, poprowadziły uczestniczki młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie Oliwia Wałecka i Katarzyna Kuszpa :)
Zorganizowały też krótką mini sondę, którą udostępniliśmy na końcu filmu - znamy już ulubione książki, preferowane gatunki literackie oraz odpowiedź na pytanie... czy i jak CZYTANIE WZMACNIA ;)

Wiktoria Sołtan jest autorką, a Wiktoria Lis ilustratorką książek, które w 2017 ("Inny wymiar") i 2018 ("Klucz do przyszłości") znalazły się wśród prac nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym "Bazgroł". Prace, udostępnione przez autorkę, można obejrzeć (i przeczytać) w Dziale Regionalnym MBP Włodawa :)

Artystki, w czasie spotkania, odpowiedziały na wiele pytań. Między innymi już wiemy, skąd wziął się pomysł na udział w konkursie, czy tworzenie sprawia dziewczynom przyjemność (czy może jest obowiązkiem), ile czasu poświęciły na obie prace oraz czy planują dalszą współpracę (bardzo ciekawa odpowiedź).
Zachęcamy do obejrzenia spotkania :)

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne wydarzenia.
Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tegorocznej Nocy Bibliotek :)

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.
Współorganizatorzy: Dyskusyjny Klub Książki, Gmina Miejska Włodawa, Zarząd Powiatu we Włodawie.