W poniedziałek, (25 października) odwiedziła naszą bibliotekę grupa „Jeżyków” z Przedszkola Miejskiego Nr 1, pod opieką Pani Elżbiety Wysockiej.

Grupa dzieci i opiekun skierowane są przodem do osoby, która fotografuje spotkanie. W pierwszym rzędzie dzieci kucają na trawniku przed tacą z warzywami i szablonami zwierząt . Po lewej stronie prowadząca  przykuca przed grupą, która zwrócona jest przodem do dzieci. W tle widzimy krzewy i opadłe liście.

Ze względu na to, że pogoda tego dnia dopisała, zajęcia zostały przeprowadzone w ogródku bibliotecznym. Tematem naszych zajęć było przygotowanie zwierząt do zimy. Dlatego, opowiedzieliśmy sobie o zabawnej książce Dwa dla mnie, jeden dla ciebie J. Mühle, dostępnej w naszej bibliotece, którą serdecznie polecamy naszym czytelnikom. Następnie dyskutowaliśmy o tym w jaki sposób możemy pomóc dzikim zwierzętom przetrwać zimę. Ich podobizny, które wykonałam specjalnie na te zajęcia, zostały bezbłędnie rozpoznane przez przedszkolaków i posłużyły do dalszej zabawy. Później dzieci miały za zadanie przyporządkować do każdego zwierzęcia przysmaki, które goszczą w ich menu. Nauka przez zabawę, utrwaliła wiadomości przedszkolaków w sferze żywienia leśnych zwierząt ale przede wszystkim zapewniła nam dużo radości.

Z lewej strony stoi prowadząca zajęcia, która pokazuje dzieciom kolorową ilustrację z książki. Po prawej stronie stoją dzieci wpatrzone w ilustrację. W tle jest makieta z owadami w przeszklonej gablocie.

Hotel dla Owadów (wraz z makietą przedstawiającą poszczególne owady), który znajduje się w ogródku bibliotecznym, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród moich gości. Dlatego nie obyło się bez książek z Oddziału dla Dzieci, które wzbogaciły naszą wiedzę o życiu i zwyczajach tych fascynujących stworzeń.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do wypożyczania książek z naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Grupowe zdjęcie (oraz inne zdjęcia) uczestników spotkania można zobaczyć na profilu na Facebooku Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie.