W poniedziałek, (14 marca) do Oddziału dla Dzieci zawitały dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 we Włodawie wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Ostapiuk.

Prowadząca zajęcia siedzi przed dziećmi i prezentuje bajkę obrazkową w drewnianym teatrzyku. Grupa dzieci, siedzi tyłem do obiektywu i obserwuje prezentowane ilustracje. Tło stanowią książki dla dzieci. Po prawej stronie, na białej tablicy jest ozdobny napis WIOSNA, a pod nim stoją na szafce w wazonie kolorowe kwiaty.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o najpiękniejszej porze roku, którą niewątpliwie jest Wiosna. Następnie zaprezentowałam dzieciom bajkę o tematyce wiosennej w teatrzyku kamishibai, której ilustracje posłużyły nam do dalszej dyskusji. Nie obyło się także bez przeglądu książek tematycznych z Oddziału dla Dzieci. Podczas naszego spotkania z przedszkolakami, dyskutowaliśmy o pierwszych oznakach Wiosny. Według dzieci są nimi zarówno zwierzęta, które co roku powracają do nas z ciepłych krajów jak i pierwsze kolorowe kwiatki, które swą barwą i zapachem wywołują u nas uśmiechy na twarzach.
Później wspólnie podziwialiśmy kolekcję zakładek Pani Marty Gruszczyńskiej, która wyeksponowana jest w Galerii Na Piętrze „Świat w zakładce zapisany”.

Grupa dzieci skierowana jest tyłem do obiektywu, zaglądająca do hotelu dla owadów. Dzieci maja na sobie kurtki i czapki a tło stanowi roślinność w ogródku.

Na zakończenie podążyliśmy żwawym krokiem do ogródka bibliotecznego w którym znajduje się Hotel dla Owadów. Podczas wizyty padło wiele pytań związanych z mieszkańcami owadziego domku na które starałam się odpowiedzieć. Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do odwiedzin naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska