Środowymi (30.03.2022 r.) gośćmi w Oddziale dla Dzieci – Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, były dzieci z klasy II „b” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 we Włodawie wraz ze swoją wychowawczynią panią Renatą Kostrzewską.

Wokół białego blatu w kształcie fortepianu, siedzi grupa dzieci skierowana do prowadzącej zajęcia. Bibliotekarka stoi przed dziećmi. Tło stanowią regały z książkami.

Tematem naszego spotkania było życie owadów występujących na naszym terenie. Dzieci wymieniły znane im gatunki. Zaprezentowałam gościom księgozbiór podejmujący tę tematykę. Dużym zainteresowaniem cieszył się jak zawsze Hotel dla owadów, mieszczący się w Letniej Galerii SMO (ogródek biblioteczny). Zapoznały się także z ideą bookcrossingu, podziwiając ul biblioteczny. W międzyczasie zwiedziliśmy także wystawę Świat w zakładce zapisany w Galerii Na Piętrze. Spotkanie przebiegło, jak zawsze w miłej atmosferze i zakończyliśmy je obietnicą rychłego, ponownego spotkania.
Fot. Renata Kostrzewska

Małgorzata Topolska