W miniony wtorek, 5 kwietnia wyruszyłam w odwiedziny do Miejskiego Przedszkola Integracyjnego celem świętowania Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Hol przedszkola. Z lewej strony udekorowany barwnymi kwiatami z papieru przyczepionymi do firanek. Na środku firanki przyczepiony kolorowy napis WIOSNA zrobiony z drobnych, wielokolorowych papierowych motylków. Na podłodze leżą koce, na których siedzą dzieci (wszystkie grupy przedszkolne). Nad dziećmi wiszą przyczepione do sufitu kolorowe ptaszki wycięte z papieru. Z lewej strony stoi stolik, na którym jest płaska, drewniana skrzyneczka z bajką (kamishibai). Z lewej strony stolika siedzi czytająca (J. Orzeszko). W tle duży, czarny telewizor.

Wydarzenie przygotowane przez panią Dominikę Prokopiuk rozpoczęło się pięknym wierszem „W bibliotece” autorstwa Barbary Bryk, który był doskonałym wstępem do tego wyjątkowego święta. Następnie dzieci z uwagą obejrzały film ilustrujący drogę, jaką pokonuje ludzka myśl by ostatecznie stać się książką :)
Przedszkolaki wspaniale przyjęły bohatera opowieści, którą zaproponowałam Im w tym dniu. Dzielny Pływaczek przypomniał nam wszystkim, jak ważna jest przyjaźń w życiu człowieka. Przygody odważnej rybki śledziliśmy w magicznym teatrzyku Kamishibai, ucząc się jednocześnie kilku japońskich słów :)
Dziękuję za zaproszenie, było mi niezmiernie miło wśród milusińskich przedszkolaków. Dodatkowych wrażeń dostarczyła mi przepiękna wiosenna dekoracja przygotowana przez Panie :)

Przedszkolaki obiecały poświąteczną rewizytę w bibliotece :) Zapraszamy Was serdecznie!
Fot. M. Hetman

Joanna Orzeszko