W dniach od 11 do 13 kwietnia, odwiedziły naszą bibliotekę trzy grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 we Włodawie. W poniedziałek, (11 kwietnia ) klasa I „b ” pod opieką Małgorzaty Drob, we wtorek, (12 kwietnia ) „Oddział przedszkolny” z panią Jolantą Ostapiuk i w środę, (13 kwietnia ) klasa I „a ” z wychowawczynią panią Renatą Łukaniuk. Dzieci odwiedziły naszą bibliotekę by porozmawiać o nadchodzących Świętach Wielkanocnych.

Prowadząca zajęcia stoi przed grupą dzieci, które skierowane są twarzami do niej. Tło stanowi wystrój biblioteki w kolorach czerwono – czarnych.

Podczas zajęć w Oddziale dla Dzieci, przeczytałam moim gościom bajkę o tematyce świąt, która posłużyła nam do dalszej dyskusji. Wymieniliśmy najważniejsze produkty, które powinny znaleźć się w każdym koszyczku wielkanocnym.

Uśmiechnięte dzieci wraz z prowadzącą zajęcia pozują do fotografii. Tło stanowią regały z książkami.

Następnie opowiedzieliśmy sobie o najpopularniejszych technikach zdobienia pisanek w naszych domach. Rozmawialiśmy także o tym, jak niegdyś nasi dziadkowie przygotowywali się do świętowania.

Z lewej strony stoi prowadząca zajęcia, która w prawej dłoni trzyma planszę z ilustracją koszyczka wielkanocnego a lewą dłoń ma skierowaną do grupy dzieci. Tło stanowi wystrój biblioteki w kolorach czerwono – czarnych.

Zajęcia umiliły dzieciom oczekiwanie na te radosne święta i wprawiły je w wielkanocny nastrój. Na zakończenie naszego spotkania, życzyliśmy sobie zdrowych, spokojnych świąt w gronie najbliższych.

Na pierwszym planie stoi grupa dzieci. W oddali stoi Ul biblioteczny na którym są wyeksponowane na regale książki.

Zwiedziliśmy również wystawę w Galerii Na Piętrze „Świat w zakładce zapisany”, „Ul biblioteczny” znajdujący się w Galerii Na Parterze oraz „Hotel dla Owadów”, który umiejscowiony jest w Letniej Galerii SMO (ogródek biblioteczny).

Z lewej strony stoi drewniany ul biblioteczny, wokół niego stoi grupa dzieci. Dwie dziewczynki stojące na pierwszym planie tworzą z dłoni kształt serca. Tło stanowią drzewa wysadzone wokół biblioteki.

Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki.
Fot. Joanna Orzeszko, Jolanta Ostapiuk.

Małgorzata Topolska