W czwartek, 12 stycznia odwiedziły nas dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie. Milusińskie Kasztanki wraz z wychowawczynią, panią Natalią Cabaj, jako pierwsze w tym roku złożyły nam radosną wizytę. Roześmiane pięciolatki z uwagą wysłuchały, na czym polega praca bibliotekarza, chętnie zajrzały za biurko i spróbowały swoich sił na naszym stanowisku pracy :)

Na pierwszym planie fragment czerwonego biurka, na którym leżą kolorowe książeczki. Grupka dzieci otacza prowadzącą (J. Orzeszko). Wspólnie wypożyczają książki używając czytnika.

Podczas spotkania przedszkolaki zasłuchały się w obrazkową opowieść o dzielnym zajączku Kłapołapku, który pokazał jak odważnym można być, kiedy wspierają Cię przyjaciele! Sympatyczny Kłapołapek zdobył serduszka naszych gości :)
Czas spędzony w bibliotece upłynął w radosnej atmosferze, uwagę przedszkolaków przykuły zarówno kolorowe książeczki, jak i gry planszowe dostępne w Oddziale dla Dzieci. Szybciutko wypatrzony model Układu Słonecznego nie miał przed bystrymi Kasztankami żadnych tajemnic!

Na pierwszym planie drewniana skrzyneczka teatrzyku kamishibai stoi na zielonym stoliku, po prawej stronie siedzi (tyłem) prowadząca (J. Orzeszko) czyta dzieciom. Drugi plan: grupa dzieci patrzących na teatrzyk. W tle czerwona kurtyna, po prawej stronie wysoki regał z kolorowymi książkami.

Dzieci doceniły prezentowane obecnie wystawy. Pokonkursowa ekspozycja prac nagrodzonych i wyróżnionych w XXII Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej, którą jeszcze możemy oglądać w Galerii Na Piętrze, skłoniła miłych gości do obietnicy wzięcia udziału w kolejnej, ogłoszonej już edycji Konkursu :)
Natomiast wystawa „Święta w powojennej Włodawie” wywołała falę pozytywnych emocji i kolejną porcję radości! Galeria Na Parterze, gdzie możemy podziwiać barwne bombki, pomysłowe ozdoby choinkowe, dawne fotografie ze Świętym Mikołajem, czy kolekcję kart świątecznych młodszych zwiedzających zachwycają, a tych starszych wprowadzają w nastrój nostalgii :)

Grupka dzieci otacza model Układu Słonecznego, dotykają kolorowych planet przymocowanych na cieniutkich drucikach do tablicy korkowej. Pomiędzy dziećmi siedzi prowadząca spotkanie. W tle fragment białej tablicy magnetycznej, na której wisi żółta plansza z odrysowanymi rączkami dzieci.

Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły mi piękny serduszkowy bukiecik, który zdobi biblioteczny regał i przypomina to sympatyczne spotkanie :)

Dziękując za te wesołe odwiedziny zapraszamy Was w nasze progi jak najczęściej!

Joanna Orzeszko

fot. M. Topolska