We wtorek, (23 maja) odwiedziłam grupę „Krasnoludków” w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym, którą opiekuje się pani Ewelina Szmidt.

Grupa dzieci wraz z prowadzącą siedzą w okręgu na dywanie po turecku. W tle widać zdjęcie kobiety- Wisławy Szymborskiej – laureatki literackiej Nagrody Nobla. Tło stanowi wystrój sali przedszkolnej zabawki i kolorowe plansze.

Podczas wizyty, przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o naszych rodakach, którzy na przestrzeni wieków zdobywali sławę. Dziś znani są na całym świecie. Zanim zostali docenieni, byli dziećmi. Marzenia, w przyszłości pomogły im osiągnąć zamierzone cele. Podczas spotkania przeczytałam „Krasnalom” fragmenty książki, dostępnej w naszej bibliotece „12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach”, gdzie ciekawie przedstawiono losy ważnych ludzi. Wśród nich, nie zabrakło patronów roku 2023 m.in.: Mikołaja Kopernika czy Wisławy Szymborskiej.

Dzieci siedzą z prowadzącą zajęcia na dywanie. Bibliotekarka czyta dzieciom książkę. W tle za bibliotekarką widnieje portret Mikołaja Kopernika. Tło stanowią mebelki i kolorowe plansze.

Dzieci pilnie słuchały i zadawały mnóstwo ciekawych pytań.
Serdecznie dziękuję za ciepłe przyjęcie i zaproszenie.

Grupa dzieci stoi przed prowadzącą, która pokazuje im kolorowe plansze z planetami. Za prowadzącą widać portret Mikołaja Kopernika. Tło stanowi wystrój sali przedszkolnej.

Zachęcam rodziców do czytania swoim dzieciom, by mogły w przyszłości rozwijać swoje zainteresowania i pasje.
Zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Ewelina Szmidt