We wtorek, 21 maja grupa Biedronek wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Łobko z Przedszkola Miejskiego Nr 2 we Włodawie odwiedziła naszą bibliotekę.

Grupa dzieci wraz z paniami pozują do fotografii w Letniej Galerii SMO przy wystawie Wiosna w pełni. Tło stanowi roślinność ogródka.

Celem odwiedzin agendy Oddziału dla Dzieci było zapoznanie się z działalnością biblioteki, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i szacunku do książek. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć ciekawy księgozbiór, dowiedziały się jak zakłada się kartę czytelnika oraz w jaki sposób mogą stać się małymi czytelnikami. Grupa dowiedziała się o realizowanych konkursach a także o projekcie czytelniczym „Mała Książka - Wielki Człowiek”, którego głównym organizatorem jest Instytut Książki. Następnie przedstawiłam historię pewnego niesfornego chłopca, który niszczył książki. Tekst dopełniły kolorowe ilustracje zaprezentowane w teatrzyku kamishibai. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawej opowieści. Na zakończenie zwiedziły wystawę prac XXIV Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej "Przecież jedziemy dziś na dwa dni do Włodawy - w 490. rocznicę nadania praw miejskich" oraz ogródek biblioteki Letnią Galerię SMO w którym jest prezentowana wystawa „Wiosna w pełni” .
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do odwiedzin naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Grupa dzieci siedzi skierowana twarzami do bibliotekarza, który prezentuje bajkę w teatrzyku kamishibai. Tło stanowi wystrój biblioteki.

Na pierwszym planie widzimy dzieci siedzące na siedziskach, skierowane twarzami do bibliotekarza. W oddali siedzi bibliotekarka, która prezentuje plakat „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Grupa dzieci wraz z opiekunami ogladają wystawę prac XXIV Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej: Przecież jedziemy dziś na dwa dni do Włodawy - w 490. rocznicę nadania praw miejskich