W dniach 23 i 24 maja (czwartek-piątek) dwie grupy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego – „Sówek” z panią Sylwią Osipiak i „Krasnoludków” z panią Eweliną Szmidt - odwiedziły naszą bibliotekę.

Grupa dzieci wraz z paniami pozują do wspólnej fotografii. Tło stanowi wystawa „Wiosna w pełni” i roślinność ogródka.Grupa dzieci wraz z paniami pozują do wspólnej fotografii w Letniej Galerii SMO.

Dzieci rozpoczęły swoją wizytę od Oddziału dla Dzieci, gdzie zapoznały się z procedurą zapisu, realizowanymi projektami i konkursami. Następnie miały okazję obejrzeć nowo zakupione książki, a także wysłuchać fragmentu książki „Krasnal w krzywej czapce" Wojciecha Widłaka. Książeczka ta dostępna jest w prezencie dla przedszkolaków, którzy przystąpią do projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek", którego głównym organizatorem jest Instytut Książki.
Kolejnym punktem programu była wystawa w Galerii Na Piętrze, gdzie prezentowane są prace laureatów XXIV Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej. Przecież jedziemy dziś na dwa dni do Włodawy – w 490. rocznicę nadania praw miejskich.
Następnie wraz z przedszkolakami udaliśmy się do Wypożyczalni dla Dorosłych, gdzie spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem Olgi Puś.
Na zakończenie wizyty przedszkolaki odwiedziły Letnią Galerię SMO (ogródek biblioteczny), gdzie obejrzały wystawę "Wiosna w pełni" oraz "Hotel dla Owadów".
Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom za mile spędzony czas i zapraszamy do ponownych odwiedzin naszej biblioteki!

Małgorzata Topolska

Fot. Joanna Orzeszko i Miejskie Przedszkole Integracyjne

W centrum widzimy grupę dzieci i opiekuna grupy, skierowanych twarzami do bibliotekarki .Tło stanowią kolorowe dekoracje oraz regały z książkami.

Na pierwszym planie grupa dzieci przegląda książki. Tuż za nimi siedzi opiekunka grupy. Tło stanowią regały z książkami.

Z lewej strony grupa dzieci ogląda wystawę w przeszklonej gablocie. W tle widzimy kolorowy plakat Mała Książka -Wielki Człowiek wyeksponowany na sztaludze w holu.

Na pierwszym planie widzimy grupę dzieci oglądających wystawę w Letniej Galerii SMO pt. Wiosna w pełni

W oddali Bibliotekarka prezentuje dzieciom książkę dostępną w Oddziale dla Dzieci. Grupa dzieci skierowana jest twarzami do prowadzącej zajęcia.

Z lewej strony widzimy bibliotekarkę, która prezentuje książkę dzieciom. Dzieci podchodzą do prowadzącej by obejrzeć kolorowe ilustracje.

Grupa dzieci wącha kwiatki w Letniej Galerii SMO

Grupa dzieci ogląda ekspozycję ptaków w Letniej Galerii SM

Grupa dzieci wraz z wychowawczynią ogląda Hotel dla Owadów w Letniej Galerii SMO. Tło stanowi roślinność ogródka.