W środowe (29.05.2024 r.) przedpołudnie odwiedzili nas uczniowie kl. 1 b, ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, którzy wraz z wychowawczynią, Panią Justyną Tomaszewską przyszli na wprowadzającą lekcję biblioteczną.

Biblioteczny Ogródek SMO. W słonecznym ogródku stoi liczna grupa dzieci. Pozują do zdjęcia wraz z prowadzącą Joanną Orzeszko. Pierwszy plan nieco wyschnięty trawnik, w tle, za dziećmi krzew jaśminu z białymi kwiatami, tablice ze zdjęciami owadów i ptaków. Wysokie, zielone tuje poza podwórkiem biblioteki.

Dzieci z entuzjazmem przyjęły opowieść „Super bohaterzy są wśród nas” autorstwa Santi Beascoa/Edgara Plans’a. Książka POP-UP oprócz tego, że przyciąga uwagę każdego małego i dużego czytelnika z racji swojej wyjątkowej konstrukcji i wielobarwności, dodatkowo bardzo poprawia humor! Okazuje się, że w naszym otoczeniu żyje całe mnóstwo Super bohaterów! Wystarczy się rozejrzeć i docenić super moce, które każdy z nas w sobie nosi  Przekaz książki bardzo spodobał się moim gościom, zgodnie przyznali, że warto dzielić się tym co w nas najlepsze!
Milusińcy poznali dzisiaj zasady korzystania z włodawskiej biblioteki, szybko też odnaleźli się wśród półek z książkami, wiedzą gdzie szukać swoich ulubionych autorów, czy tytułów serii. Obiecali wrócić, by dokonać zapisu do grona czytelników. Wyznali też, że książki, które zasilają nasze zbiory są bardzo atrakcyjne i będą je wypożyczać do domu :)
Dziękując za tę miłą wizytę zapraszam Was w nasze progi jak najczęściej!

Joanna Orzeszko

Fot. J. Tomaszewska

Oddział dla Dzieci, prowadząca spotkanie (J. Orzeszko) siedzi na małym, niebieskim krzesełku i pokazuje dzieciom lusterko zamontowane w książce POP UP. Dzieci uśmiechają się i przymierzając kolorową maskę papierową przeglądają się w lusterku. W tle za prowadzącą regał z książkami dziecięcymi.

Oddział dla Dzieci. Prowadząca kuca przy dzieciach siedzących na czerwonej podłodze. Pokazuje dzieciom otwartą książkę POP UP, w której zamontowane jest lusterko. Dzieci przymierzają kolorową, papierową maskę i przeglądają się w lustrze. W tle za prowadzącą długi regał z książeczkami dziecięcymi.