Z radością informujemy, że nasza biblioteka otrzymała główną nagrodę w konkursie Wydawnictwa Mamania „Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece”.

POTWORKI- W centrum widzimy dwa dyplomy. Wokół nich wyeksponowane są kolorowe maskotki potworów. Tło w kolorze czewrwonym.

Zadaniem bibliotek biorących udział w konkursie było zorganizowanie, w oparciu o książkę Anny Llenas „Kolorowy potwór”, cyklu zajęć dla dzieci, podczas których tytułowy bohater wprowadzał dzieci w skomplikowany świat emocji. Ocenie konkursowej podlegało m.in. wyeksponowanie postaci Kolorowego Potwora - samodzielnie wykonanego (narysowanego, namalowanego, uszytego lub wyklejonego) i udokumentowanie na bibliotecznym profilu FB prowadzonych działań w postaci postu z relacją fotograficzną z zajęć.

Konkurs miał dwie odsłony - miesięczną i roczną. Już pierwsze zajęcia (19.02.2024.) przeprowadzone przez Małgorzatę Topolską, bibliotekarza Oddziału dla Dzieci, zostały wyróżnione nagrodą miesiąca (dziesięć książek), a teraz otrzymaliśmy Nagrodę Główną tej edycji konkursu. Wydawnictwo „Mamania” doceniło naszą kreatywność i zaangażowanie kolejnym pakietem dwudziestu książek Grupy Wydawniczej Relacja i zestawem pluszowych „Kolorowych Potworów”. Łącznie więc uczestnictwo w konkursie wzbogaciło księgozbiór Oddziału dla Dzieci o trzydzieści wspaniałych tytułów z bogatej oferty wydawnictwa „Mamania”, wśród których znajdą coś interesującego nasi młodzi czytelnicy, jak też ich rodzice.

W ramach cyklu zajęć o „Kolorowym potworze” Małgorzata Topolska przeprowadziła warsztaty plastyczne, relaksacyjne, sprawnościowe w postaci siedmiu spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, w których udział wzięło 148 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zainteresowanie tematem edukacji emocjonalnej najmłodszych przełożyło się na wiele kolejnych zgłoszeń ze szkół i przedszkoli, więc obiecujemy, że Kolorowy Potwór rozpocznie nowy rok szkolny!

Serdecznie dziękuję pracownikom Wydawnictwa Mamania za uznanie dla mojej pracy, a także za możliwość indywidualnego wyboru książek, których jeszcze nie mamy w naszej bibliotece.

Małgorzata Topolska