W czwartek (26 września) miałam przyjemność odwiedzić uczniów klasy III „a” ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, których wychowawczynią jest pani Katarzyna Kotlarek.

Grupa dzieci wraz z bibliotekarką pozują do wspólnej fotografii. Tło stanowi wystrój klasy. Czyli tablica na której widnieją plansze z pomocami naukowymi.

Podczas wizyty rozmawialiśmy o twórczości Astrid Lindgren, jednej z najpopularniejszych autorek książek dla dzieci. Tym razem skupiliśmy się na lekturze obowiązkowej dla trzecich klas, czyli „Dzieciach z Bullerbyn”. Uczniowie z zapałem wzięli udział w zorganizowanej zabawie, mającej na celu utrwalenie wiadomości zdobytych podczas czytania. Zajęcia były nie tylko pouczające, ale także pełne radości. Wszyscy uczestnicy wzorowo odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące mieszkańców Bullerbyn. Serdecznie dziękuję za zaproszenie i gorące przywitanie :).

Zapraszam do odwiedzenia naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Katarzyna Kotlarek

na pierwszym planie widać dzieci siedzące w ławkach skierowane twarzami do bibliotekarki, która trzyma w ręku książkę. Tło stanowi wystrój klasy, czyli tablica na której widnieją plansze z pomocami naukowymi.

uczeń stoi wraz z bibliotekarką przy tablicy na której umieszczone są plansze i opisy wykonane kredą. Toczy się między nimi dialog

Na pierwszym planie widać dzieci zgłaszające się do odpowiedzi. Siedzą w ławkach są skierowane twarzami do bibliotekarki obok której stoi dziewczynka i nauczycielka. W tle tablica z wyeksponowanymi na niej pomocami naukowymi.