Wesoło rozpoczął się kolejny tydzień pracy w bibliotece. W poniedziałkowe południe 18.05.26 r., wraz z wychowawczynią, panią Dorotą Torbicz odwiedziła nas grupa „Dzwoneczki” z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie.

Zdjęcie grupowe na holu pierwszego piętra. Grupa dzieci wraz z wychowawczynią i prowadzącą spotkanie (J. Orzeszko) pozują do zdjęcia na tle prac prezentowanych w antyramach.

Pięciolatki z entuzjazmem zwiedziły poszczególne agendy biblioteczne poznając specyfikę pracy w każdej z nich. Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dorosłych odsłoniła kilka tajemnic przed moimi gośćmi, obrotowe regały mieniły się kolorowymi okładkami książek rozkręconych niczym na karuzeli! Natomiast Czytelnia Internetowa i Dział Regionalny onieśmieliły Dzwoneczki, które obiecały tutaj powrócić za kilka lat. Docenione zostały wszystkie trzy galerie wystawiennicze, w których prezentujemy: Na Poddaszu Archivum Bibliotecae, Na Piętrze pokonkursową wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w XXVI edycji Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Nadbużańskie przygody Mikołajka — w 100. rocznicę urodzin René Goscinnego”, Na Parterze malarstwo Leszka Niewiadomskiego.

Najpiękniejszym miejscem okazał się Oddział dla Dzieci i to właśnie tutaj zatrzymaliśmy się na dłużej :) Milusińscy obiecali wrócić po zajęciach przedszkolnych i nacieszyć się przygodami ulubionych bohaterów książeczek :)

Dziękując za te wesołe odwiedziny zapraszamy w biblioteczne progi jak najczęściej.

Joanna Orzeszko

Fot. E. Pietrzak, J. Ignatiuk

W Oddziale dla Dzieci na wykładzinie siedzi prowadząca (J. Orzeszko) wśród dzieci i uśmiecha się do nich pokazując kolorowe ilustracje w książce. W tle regały z kolorowymi książeczkami dla dzieci. Dzieci siedzą na kolorowych, pluszowych siedziskach.

Oddział dla Dzieci. Na pierwszym planie po lewej stronie widoczne dzieci przytulające wielkiego, pluszowego misia. Po prawej stronie na niebieskich, plastikowych krzesełkach siedzą dziewczynki i patrzą na prowadzącą, która siedzi po turecku n podłodze i pokazuje dzieciom