W czwartkowy poranek, 14 marca 2019 r., odbyło się kolejne spotkanie związane z podstawami programowania robotów. Tym razem, dla odmiany, to Photonki złożyły wizytę, odwiedzając sympatyczne Krasnoludki i ich opiekunkę, panią Renatę Torbicz z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie.

DSC0095

Na początku spotkania pani Asia Orzeszko przeczytała książeczkę Nicoli Baxter „Co się dzieje z tym robotem?". Zabawne perypetie inżyniera Irka i jego niesfornego robota zaciekawiły naszych miłych gospodarzy. Dzieci z ciekawością zaglądały pod tajemnicze zakładki, w które obfituje prezentowana książka.

Zaraz później nasze Photonki skradły serca uczestnikom spotkania. Sterowane przez dzieci pokonywały długie trasy wymijając kolorowe kubeczki, samych operatorów oraz... inne Photony. Zorganizowany wyścig robotów pozwolił Krasnoludkom na dalsze ćwiczenie umiejętności posługiwania się aplikacją Photon Edu.
Dużo radości sprawiło dzieciom wykorzystanie funkcji związanych z wydawaniem przez roboty dźwięków i zmianą kolorów.
Próbom kodowania nie oparły się też panie opiekunki Krasnoludków, którym doskonale udało się opanować podstawy sterowania robotami.

Photonom w wizycie towarzyszyły Joanna Orzeszko i Edyta Pietrzak, bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.
Wszyscy dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i zapraszamy do biblioteki :)

Roboty Photon, gry "Scottie Go!" oraz tablety do ich obsługi włodawska książnica otrzymała w ramach projektu "Kodowanie w bibliotece", który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć,