Jedna z czołowych autorek powieści dla dzieci i młodzieży odwiedziła naszą bibliotekę w czwartek, 24 października. W spotkaniu z Ewą Nowak uczestniczyła młodzież z włodawskich szkół podstawowych i liceów. Gospodarzem spotkania był młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki działający przy MBP we Włodawie.

DSC0105

Charyzmatyczna osobowość naszego gościa zgromadziła przeszło stuosobową widownię. Pośród publiczności nie zabrakło moderatorek DKK działających przy naszej bibliotece, a także z zaprzyjaźnionego klubu w Hańsku. Natomiast bibliotekarze ze szkolnych bibliotek zatroszczyli się, by aktyw czytelniczy z poszczególnych placówek zasilił audytorium.

Blisko dwugodzinne spotkanie z powieściopisarką przyniosło wiele odpowiedzi m.in. na temat warsztatu pracy naszego gościa, inspiracji, poglądów życiowych. Pani Ewa bardzo ciekawie opowiadała o przygotowywaniu się do pisania powieści, o radzeniu sobie z „przestojem” w pracy twórczej. Młodzież skorzystała z możliwości porozmawiania z pisarką, zadania pytań o dorobek, wyróżnienia i nagrody literackie. Podczas tego niecodziennego wydarzenia padło wiele treści wartościowych dla młodzieży, trafiających „w punkt” zmagań z codziennością młodych czytelników.
Tradycyjnie już, wydarzenie zakończyliśmy prośbą o autografy i rozmowami w cztery oczy z pisarką. Chwile przed obiektywem aparatu dopełniły spotkania.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wydarzenia dostępnych w naszej galerii on line.
Dziękuję Edycie Pietrzak, za projekty materiałów promujących wydarzenie, a także fotograficzną dokumentację spotkania.

Joanna Orzeszko

dkk ik nprc logo