Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna realizuje projekt pn. „Lubelskie na Węgrzech – kulturowe inspiracje do podróżowania”, dofinansowany ze środków Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Po przekątnej lewa góra - prawy dół dwa zdjęcia. Górne: jezioro lub starorzecze wśród lasu, dolne: dwoje ludzi w kajaku płynących po wodzie wśród drzew. Przekątna prawa góra - lewy dół, góra: napis Lubelskie na Węgrzech – kulturowe inspiracje do podróżowania, dół: logotypy Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka i Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

W ramach projektu powstał film promujący walory turystyczne województwa lubelskiego, a także sześć tekstów edukacyjno-promocyjnych, wzbogaconych pięknymi fotografiami, trzy o Lubelszczyźnie i trzy o współczesnych Węgrzech.

Zarówno do filmu jak i tekstów edukacyjno-promocyjnych zostały przygotowane tłumaczenia na język polski i węgierski, tak aby były dostosowane do odbiorców z obu krajów.
Projekt służy promocji wiedzy o Lubelszczyźnie szerokiemu gronu odbiorców na Węgrzech i o Węgrzech w Polsce, co jest możliwe wyłącznie dzięki stworzeniu odpowiednich narzędzi, opracowanych w czytelny i ciekawy sposób dla potencjalnych odbiorców.
LROT chce dotrzeć ze stworzonymi materiałami do jak największej liczby ośrodków/instytucji/odbiorców pochodzenia zarówno polskiego jak i węgierskiego.

Stworzone materiały będą wykorzystywane do celów naukowych przez instytuty/uczelnie czy inne instytucje. Projekt służy również promocji wiedzy o Lubelszczyźnie szerokiemu gronu odbiorców na Węgrzech i o Węgrzech w Polsce, co jest możliwe wyłącznie dzięki stworzeniu odpowiednich narzędzi do rozpowszechniania wiedzy, zrealizowanych w czytelny i ciekawy sposób dla potencjalnych odbiorców. Projekt przyczyni się również do zwiększenia liczby turystów z Węgier w woj. Lubelskim i zachęci do odwiedzenia również Węgier.

Film promocyjny:
* w języku polskim
* w języku węgierskim.

Teksty edukacyjno-promocyjne o Lubelszczyźnie

1. Najpiękniejsza część wschodniej Polski – Wyżyna Lubelska, Podlasie i Roztocze
Kelet-Lengyelország legszebb része – a Lublini-Fennsík, Podlasie és Roztocze

2. Lubelskie – odkryj perłę we wschodniej Polsce
Lublini vajdaság – fedezze fel Kelet-Lengyelország kulturális kincseit

3. Lublin, Zamość, Kazimierz – renesans kulturowych podróży
Lublin, Zamość, Kazimierz – a kultúra reneszánsza

Teksty edukacyjno-promocyjne o współczesnych Węgrzech

1. Zbroja wraca do domu
A páncél hazatér

2. Węgry dadzą ci gwiazdkę
Magyarország. Lehozza Neked a csillagokat az égről

3. Węgierska kapsuła czasu
A magyar időkapszula

Więcej informacji na stronie Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w artykule: Lubelskie na Węgrzech – kulturowe inspiracje do podróżowania.

Informacja:
Lubelska Regionalna