We wtorek (18.04.2023 r.) w pokoju naukowym biblioteki spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Długi stół wzdłuż którego siedzą na krzesłach lokalni poeci.

Plan spotkania zakładał podsumowanie wieczorku poetyckiego zorganizowanego w ramach Światowego Dnia Poezji (21.03.2023 r.), który we włodawskiej edycji przebiegał pod hasłem "Pod skrzydłami Pegaza..." połączonego z promocją publikacji "Zeszyt poetycki 2022" oraz omówienie projektu wznowienia książki z wierszami dla dzieci wydanej w 2014 r.

Na spotkaniu pojawiły się nowe osoby zainteresowane lokalną twórczością literacką. Artyści gościli panie Halinę Karpiuk i Wiolettę Wójtowicz oraz młodą adeptkę poezji Aleksandrę Żmudę, która wystąpiła ze swoim wierszem "Ocean przestrzeni".

Długi stół, przy którym siedzą lokalni poeci.

W drugiej części spotkanie twórcy tradycyjnie przedstawili swoje ostatnie utwory dyskutując o warsztacie literackim autorów.

Następne spotkanie Nadbużańskiej Frazy odbędzie się 23 maja 2023 r. o godz. 14.00.
Zachęcamy do odwiedzenia profilu Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" na Facebooku.

Edyta Pietrzak