We wtorek (16.07.2019 r.) w Dziale Regionalnym biblioteki spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

DSC0004

Tym razem, poza tradycyjnym przedstawieniem swoich utworów i dyskusją nad nimi, lokalni twórcy przyjrzeli się aktualnej ofercie kulturalnej.

DSC0006

Poeci rozmawiali o udziale w I Międzynarodowym Konkursie Poetyckim Jednego Wiersza zorganizowanym pod Honorowym Patronatem Burmistrza Włodawy przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Gminę Miejską Włodawa, Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie i Włodawski Dom Kultury w ramach III Międzynarodowego Trójstyku Literackiego Włodawa' 2019.

Ponadto poruszyli temat uczestnictwa w plenerze artystyczno-literackim w ramach, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury programu EtnoPolska 2019, projektu "EtnoPol(e)ska kawalkada".

Następne spotkanie poetów już 20 sierpnia 2019 r.

Zachęcamy do zapoznania się z utworami członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" dostępnymi w Szufladzie czytelników oraz zapraszamy na profil na Facebooku.

Edyta Pietrzak