Grupa osób pozującyhc do zdjęcia

Czy byliście kiedyś na koncercie na którym setlista zawierała jednocześnie takie utwory jak “Kaczka Dziwaczka”, “Kolorowy wiatr” z filmu Pocahontas i „Preludium e-moll” Fryderyka Chopina? To tylko część repertuaru jakim dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej I Stopnia we Włodawie pod opieką Pana Szymona Szurmy rozpoczęły obchody Powiatowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (10.05.2024 r.) w MBP we Włodawie pod hasłem “Biblioteka - miejsce na czasie”.

Grupa dzieci i dwoje dorosłych pozujący do zdjęcia

Po tym muzycznym wstępie gości powitała Dyrektor MBP we Włodawie, Pani Dorota Redde-Sawczuk. W swoim wystąpieniu przybliżyła ideę tego, organizowanego już od blisko czterdziestu lat, święta. Opowiedziała w jaki sposób współczesne biblioteki realizują tegoroczne hasło. A na koniec zachęciła do pożegnania ciepłym wspomnieniem trzech dobrych przyjaciół książnicy, którzy wielokrotnie wspierali nas wiedzą merytoryczną, dobrym słowem, czy po prostu uśmiechem - dr. Marka Bema, Bogusława Smolika i Mieczysława Tokarskiego, a którzy w minionych miesiącach zdecydowali się pożegnać doczesność.

Kobieta stoi za mówinicą i przemawia. Przd nią siedzi publiczność.

W dalszej części spotkania stery przejęły Joanna Orzeszko, Kustosz MBP we Włodawie, i Urszula Panasiuk, Bibliotekarz Filii Nr 5. Rozpoczęły krótkim newsletterem prezentującym pracę bibliotek powiatowych, który obejrzeć można w tym linku.

Dwie kobiety mówiące do mikrofonu

Po tym “statystycznym akcencie” nakreślającym obraz codziennej pracy bibliotekarza dotarliśmy do momentu składania gratulacji, słów uznania i wdzięczności za współtworzenie ognisk kultury w naszym powiecie od przedstawicieli organów zarządzających. Starostwo Powiatowe we Włodawie reprezentowali tego dnia Panowie Wiesław Holaczuk, członek Zarządu Powiatu, który wystąpił w imieniu Starosty Włodawskiego oraz Leszek Popik, Kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej. Złożyli oni gratulacje wszystkim pracownikom bibliotek powiatowych doceniając ich zaangażowanie w szerzenie wśród czytelników wiedzy o nieocenionym wpływanie czytania na rozwój osobisty a także poszanowanie dla słowa i dbałość o kulturę języka. Nagrody i listy gratulacyjne podkreślające rzetelność i fachowość w wykonywaniu zadań, wręczyli pracownikom MBP we Włodawie Dyrektor, Pani Dorota Redde-Sawczuk oraz Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Grupa ludzi pozująca do zdjęcia

Zdecydowanym momentem rozluźnienia była kolejna prezentacja zawierająca listę tytułów przekręconych przez czytelników płci różnej, o szerokim przekroju wieku i statusu społecznego. Przykłady zaczerpnięte z wyznań przyjaciół pracujących w innych jednostkach oraz doświadczenia własnego. Do obejrzenia TUTAJ :)

Przyjemnym i motywującym finałem spotkania były życzenia i upominki od pozostałych gości - czytelników, przyjaciół biblioteki, przedstawicieli instytucji partnerskich oraz członków grup aktywnie uczestniczących w naszej ofercie. Te miłe słowa wymienialiśmy jeszcze długo w bibliotecznym ogródku przy poczęstunku przygotowanym przez Swańka Gotuje z Wyryk.

Dziękujemy WSZYSTKIM gościom za obecność i tworzenie dobrej atmosfery w tak ważnym dla nas dniu!

Patronat: Starosta Włodawski

Patronat Burmistrz Włodawy

Patronat Honorowy: Starosta Włodawski, Burmistrz Włodawy
Partnerstwo organizacyjne: Powiat Włodawski, Gmina miejska Włodawa, Szkoła Muzyczna I stopnia we Włodawie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce Osadzie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich